Biznes w Niemczech w czterech krokach

Odbieramy telefony od wielu klientów, którzy chcą założyć spółkę GmbH w Niemczech. Cała procedura wydaje im się bardzo skomplikowana i w związku z tym mają obawy, czy jej podołają. My podpowiadamy, że dadzą radę.

Cały proces zakładania swojego biznesu w Niemczech warto podzielić według nas na 4 etapy. W zależności od skomplikowania biznesu, który planujesz uruchomić za zachodnią granicą, tych etapów może być mniej lub więcej. Musisz jednak pamiętać, żeby nie rozbudowywać tej listy ponad miarę i nie zgubić sensu w drobnych sprawach, na których możesz utknąć.

Obiektywnie patrząc na cały proces budowania swojego pierwszego biznesu w Niemczech, można podzielić go na cztery główne kroki.

Krok pierwszy

Na samym początku marzeń o firmie w Niemczech pomyśl o zewnętrznej firmie, która wprowadzi cię w niemieckie środowisko biznesowe. Nie musisz znać się na niemieckim prawie pracy, ani na podatkach, nie musisz też znać specyfiki niemieckiej gospodarki. Przynajmniej na początku. Nasza firma przedstawi ci najlepsze rozwiązania dla twojego biznesu. Podpowiemy, jak zatrudniać pracowników, ułatwimy kontakty z bankami i kancelariami prawnymi. Zrobimy wszystko, żeby zaczął on dobrze działać już od pierwszego dnia po rejestracji.

Krok drugi

Kiedy już masz pomysł na biznes w Niemczech, pomyśl o najlepszej dla niego lokalizacji. Zakładanie firmy tylko ze względu na bliskość granicy z Polską albo z powodu sentymentu, może okazać się nienajlepszym rozwiązaniem. Znamy historie klientów, którzy przyszli do nas za późno, że wybór miejsca był nietrafiony, gdyż np. były tam braki w wykwalifikowanej kadrze, wyższe podatki niż w innym bundeslandzie lub nie było tam odpowiednich dofinansowań. W Niemczech przedsiębiorstwa z niektórych branż są bardziej skumulowane w określonych landach. Zainteresuj się więc, czy tak jest faktycznie i w twojej branży. Ulokowanie firmy w kraju związkowym, w którym jest wiele firm o podobnym profilu, może ułatwić ci zatrudnienie pracowników o wymaganych kwalifikacjach.

Kryteriów, na które warto zwrócić uwagę, jest więcej, dlatego drugi krok jest tak ważny.

Krok trzeci

Gdy już wybierzesz idealną lokalizację, będziesz musiał wynająć lub kupić miejsce na siedzibę firmy, zatrudnić pracowników, pomyśleć o obsłudze księgowej i prawnej. Ten krok wydaje się najtrudniejszy, jednak z naszą pomocą wszystkie przeszkody będą niezauważalne.

Krok czwarty

Kiedy już wszystko będzie gotowe, czas zacząć zarabiać pieniądze i rozwijać swoją firmę na niemieckim rynku. A że jest on kilkukrotnie większy od polskiego, to i kilkukrotnie większe mogą być efekty twojej odważnej działalności.

Zakończenie

Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swoim pomyśle na działalność gospodarczą w Niemczech. Jesteśmy pewni, że uda ci się go wprowadzić w życie. Biznes w Niemczech w czterech krokach jest możliwy.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved