nasi klienci

którzy osiągają sukcesy na rynkach zagranicznych

Rekomendacje

Connector Germany w mediach

Eventy sprzedażowe w Niemczech
Obsługa i organizacja targów w Niemczech

Chciałbyś profesjonalnie przeprowadzić wydarzenie i trafić do grona wyselekcjonowanych odbiorców w Niemczech? Zorganizujemy i przeprowadzimy takie wydarzenie od A do Z. Specjalizujemy się w takich miastach jak Kolonia, Hamburg, Monachium, Frankfurt nad Menem, Bremen, Drezno i Lipsk. 

Łączymy polskie firmy z niemieckimi

W ramach projektu „Power up your business in Małopolska 2” do Krakowa zostały zaproszone niemieckie firmy z sektora MŚP. Celem był „matchmaking” dla firm niemieckich i polskich. Firmy te reprezentowały branże produkcyjną, spożywczą, informatyczną i e – commerce.
W dniach od 26.11 do 28.11.2019 r. w Krakowie została zorganizowana misja gospodarcza polsko – niemiecka, którą miałam przyjemność współtworzyć. Celem było pokazanie potencjału wejścia na rynek i możliwości współpracy polsko – niemieckiej.

Uczestnicy otrzymali odpowiedzi m.in. na następujące pytania: Jakie są perspektywy i możliwości dla niemieckich i polskich firm w sąsiednim kraju? Co czyni lokalizację biznesową wokół Krakowa wyjątkową? Jakie doświadczenia mają przedsiębiorcy z biznesem w Polsce i  w Niemczech?

Spotkanie wzbogaciła giełda kontaktów B2B przedsiębiorców z Niemiec z przedsiębiorcami z Małopolski oraz spotkanie networkingowe w formie kolacji biznesowej. 3 dnia odbyła się wizyta w firmach, instytucjach i parkach technologicznych.

Niemcy są jednym z największych zagranicznych partnerów handlowych i inwestorów zagranicznych w Polsce. Szczególnie dla wielu firm mających bezpośrednie sąsiedztwo województwa małopolskiego wymiana z polskimi partnerami była bardzo atrakcyjna.
Na liście pięciu najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych w ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce z wolumenem 1,212 mld euro (604 mln euro importu, 608 mln euro eksportu) i zepchnęła Holandię, lidera roku 2016, na drugie miejsce.
Po stronie polskiej rośnie popyt na import, zwłaszcza na wyroby gotowe, ale także na półprodukty, zwłaszcza żelazo i stal oraz inne metale.

Roadshow 2022
start your Business in Germany

Zapraszamy na cykl wydarzeń, które w 5 blokach tematycznych nauczą Cię jak sprawnie wejść na rynek niemiecki. Poznasz tajniki administracyjno – prawne jak i sprzedażowe oraz jakie można pozyskać dofinansowanie.

Studenci z uczelni z Drezna odwiedzili zielonogórskie firmy informatyczne

Z chęcią wspieramy projekty biznesu i nauki. Studenci Informatyki gospodarczej ostatniego roku z Berufsakademie Dresden (Business Informatics, Wirtschaftsinformatik) odwiedzili w dniach 27.03. – 29.03.2019 zielonogórską firmę informatyczną PSC Transition Technologies, która jest firmą należącą do Grupy Kapitałowej Transition Technologies – polskiego holdingu informatycznego. Jako spółka-córka specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań IT dla przemysłu. Aktywnie działa w takich obszarach jak: Rozszerzona Rzeczywistość (AR), Connected Product Lifecycle Management, Internet Rzeczy (IoT) czy Outsourcing, dzięki którym pomaga zagranicznym oraz polskim klientom realizować koncepcję Przemysłu 4.0.Studenci z Drezna poznali rownież koncept elektromobilności miasta Zielona Góra, dzięki uprzejmości zielonogórskiego MZK na przykładzie ładowarki pantografowej na ul. Wyspiańskiego. Mieli okazję porównać rozwój technologii w Polsce i Niemczech. Program wizyty wzbogacony został o aspekty kulturowe. Odwiedzili oni winnice Miłosz i poznali zielonogórskie tradycje produkcji wina, jak również odbył się spacer po starówce i okolicach palmiarni.

“Przyjeżdżamy do Zielonej Góry, ponieważ mamy tam osobę kontaktową – Jolantę Żukowską, która nam bardzo pomogła w wyborze programu i spotkań z firmami. Słyszeliśmy także, że w Zielonej Górze jest wiele innowacyjnych firm. Zaciekawił nas także koncept elektromobilności dla miasta Zielona Góra. I oczywiście Zielona Góra nie jest tak daleko od naszej lokalizacji w Dreźnie” – mówi Ágnes Oszuszky, SYSTEMA, Berufsakademie Dresden.  

Tak uczelnia z Drezna wspomina pobyt w Zielonej Górze.

Jak otworzyć firmę w Niemczech Connector Germany

Edycja RZESZÓW

STARTUP PO NIEMIECKU, CZYLI SPRZEDAŻ, DOFINANSOWANIA, UTWORZENIE SPÓŁKI.

Zastanawiasz się od czego zacząć udaną współpracę z niemieckimi firmami?

Wyjątkowe i pierwsze takie wydarzenie: polsko-niemiecki startupowy Meetup w Rzeszowie! Tym spotkaniem otwieramy regularny cykl spotkań „Startup po niemiecku”.

Zaczynamy tematem specjalnym o niemieckim ekosystemie startupowym. Zapraszamy do dyskusji o motywacjach do zakładania firmy w Niemczech oraz elementach na które należy zwrócić uwagę przed otworzeniem spółki GmbH.

Edycja BYDGOSZCZ

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych niemieckim ekosystemem biznesowym. Zarówno dla chcących wystartować ze swoim produktem czy usługą w Niemczech, jak rownież już tam sprzedających na rynku B2B.

Edycja ZIELONA GÓRA

Podczas spotkania zostaną przybliżone możliwości i wyzwania niemieckiego ekosystemu dla start-upów, aby pokazać ich atrakcyjność dla polskich założycieli.

Copyright © Connector Germany 2021 All Rights Reserved