Firma farmaceutyczna w Niemczech

Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki jest przemysł farmaceutyczny. Widać to szczególnie teraz, kiedy codziennie słyszymy i czytamy o szczepionkach. W Niemczech, już kilka lat temu, rząd uznał branżę farmaceutyczną za jeden z podstawowych filarów gospodarki w XXI wieku. Może więc jest to przestrzeń do polskich inwestycji?

Niemiecki przemysł farmaceutyczny to ponad 250 firm, które zatrudniają ponad 125 tys. osób. Natomiast roczny obrót całej branży wynosi ponad 40 bilionów euro. Ciągły rozwój oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii i badań sprawiają, że Niemcy są bardzo atrakcyjnym rynkiem dla firm z branży farmaceutycznej.

Zalety

Niemcy mają świetną lokalizację geograficzną. Jest to jedna z wielu zalet dla firm, które chcą założyć swoją działalność na rynku farmaceutycznym właśnie w tym kraju. Dodatkowym atutem jest również jedna z najlepszych w Europie sieci transportowych i logistycznych. Niemcy mogą pochwalić się również wielką liczbą bardzo dobrze wykształconych specjalistów w dziedzinie farmacji.

W tej chwili w Republice Federalnej Niemiec znajdują się trzy olbrzymie centra przemysłu farmaceutycznego. Pierwszym jest Monachium, kolejnym Berlin i trzecim Zagłębie Ruhry.

Rynek niemiecki jest szczególnie interesujący dla firm farmaceutycznych. Jego potencjał tkwi nie tylko w populacji Niemiec, która przekroczyła 80 milionów mieszkańców, ale także w procesach demograficznych związanych ze starzeniem się społeczeństwa.

Szansa dla polskich firm

Dla polskich firm jest to wielki i otwarty rynek. Warto na niego wejść i warto na nim zainwestować. Co prawda jest to „rynek wielkich graczy”, ale jest na nim miejsce dla małych spółek, które inwestują w nowoczesne technologie. Obecnie najszybciej rośnie rynek związany z biotechnologia i inżynierią genetyczną. Mała polska firma farmaceutyczna w Niemczech, która znajdzie swoją niszę i zapełni ją swoimi produktami, jest w stanie osiągnąć sukces.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że firmę farmaceutyczną można kupić. Warto zainteresować się ofertami właścicieli, którzy chcą odsprzedać całą firmę lub udziały w niej. To jest bardzo dobry sposób na wejście na niemiecki rynek i zaistnienie na nim pod już rozpoznawalną marką.

Umiędzynarodowienie firmy to proces, który wymaga czasu i kapitału. Dzięki naszym usługom zaoszczędzisz zarówno czas, jak i kapitał. Pomożemy ci wejść na niemiecki rynek i odnieść na nim sukces.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved