Kup firmę w Niemczech

Jeżeli chcesz mieć niemiecką firmę, nie musisz koniecznie zakładać jej od samego początku. Istnieje jeszcze jedna możliwość. Być może korzystniejsza.

W Niemczech sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest bardzo rozwinięty. Stanowi on olbrzymią siłę napędową gospodarki. Dość powiedzieć, że zatrudnienie w nim znajduje ponad siedemdziesiąt procent wszystkich zatrudnionych w gospodarce.

Kto przejmie firmę?

Niestety społeczeństwo niemieckie dotyka problem, który dotyczy niemal całej Europy, czyli starzenie się społeczeństw. Coraz więcej ludzi wchodzi w wiek przedemerytalny lub emerytalny. Nie omija to też przedsiębiorców, którzy prowadzą swojej biznesy.

Właściciele firm, który mają swoich spadkobierców, nie mają kłopotu z przekazaniem dorobku swojego życia właśnie im. W innej sytuacji są przedsiębiorcy, którzy nie mają komu przekazać swojej formy.

Tacy przedsiębiorcy mogą albo zamknąć swoją działalność gospodarczą i przejść na zasłużoną emeryturę, albo sprzedać ją innej osobie, która będzie kontynuowała dzieło założyciela.

I to jest właśnie szansa dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą wejść na rynek niemiecki. Mogą w ten sposób zacząć działać pod znana marką. Jest to korzystne dlatego, że wraz z przejęciem firmy, nowy właściciel dostaje także listę potencjalnych kontrahentów, zespół pracowników i współpracowników oraz olbrzymi kredyt zaufania do niemieckiej marki.

Znajdź firmę w Niemczech

Jeżeli myślisz o przejęciu istniejącej już w Niemczech działalności możesz skorzystać z portalu nexxt-change.com. W tej chwili (styczeń 2021) znajduje się tam baza ponad półtora tysiąca firm, które szukają swojego następcy. Katalog jest łatwy do przeszukiwania. Łatwo znajdziesz tę, która będzie ci najbardziej odpowiadać. Baza firm, które poszukują nowego właściciela, współwłaściciela lub udziałowca jest ciągle aktualizowana

Jeżeli interesuje cię taka forma wejścia na rynek niemiecki, jako Connector Germany pomożemy ci we wszystkich formalnościach. Zajmiemy się stroną prawną, bankową i marketingową twojego pomysłu.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved