Trzy branże rozwojowe w Niemczech

Niemcy są niewątpliwie krajem, który jest bardzo atrakcyjny dla biznesu. Ma na to wpływ nie tylko wielkość rynku, ale także wiele innych czynników. Myśląc o skalowaniu swojej działalności, warto pomyśleć o jej rozszerzeniu i założeniu firmy w Niemczech.

Niemiecki system prawny jest niezwykle przyjazny dla osób, które chcą prowadzi działalność gospodarczą. Ochrona praw majątkowych i osobistych jest według opinii wielu przedsiębiorców dużo lepsza niż w innych krajach. Niemcy są pod tym względem postrzegani, jako lider w Unii Europejskiej. Poza tym niemiecki fiskus jest na tyle przyjazny przedsiębiorcom, że na założenie działalności za zachodnią granicą Polski zdecydowało się już ponad siedemdziesiąt tysięcy zagranicznych firm.

Branże rozwojowe

Potencjał rozwojowy, jaki tkwi w założeniu firmy w Niemczech, jest ogromny. Warto sobie z niego zdawać sprawę i znaleźć dla siebie niszę, która okaże się dochodowa.

Takich przestrzeni do rozpoczęcia biznesu można w Niemczech znaleźć kilka. Znajdują się w nich branże, które w ostatnich latach są najbardziej rozwojowe i pomimo aktualnego spowolnienia gospodarczego, będą utrzymywały swój trend wzrostowy. Przedstawiamy ci trzy nasze propozycje najbardziej rozwojowych sektorów niemieckiej gospodarki. Być może to właśnie w jednej z nich zacznie funkcjonować twoja niemiecka spółka GmbH.

Finanse

Obecnie za zachodnią granicą Polski funkcjonuje ponad 1800 instytucji kredytowych oraz ponad 350 towarzystw ubezpieczeniowych. Tak duża konkurencja sprawia, że strategie biznesowe przyjmowane przez firmy z sektora finansowo-ubezpieczeniowego są bardzo zróżnicowane. Trzeba więc znaleźć odpowiedni model biznesowy, który będzie skierowany do konkretnego odbiorcy. Wtedy może okazać się to kluczem do sukcesu. Dlatego warto go poszukać właśnie ze względu na potencjał, który tkwi w wielkości i zróżnicowaniu niemieckiego rynku finansów i ubezpieczeń.

Przemysł maszynowy

Przedsiębiorstwa zajmujące się maszynami i urządzeniami należą do najbardziej innowacyjnego sektora niemieckiego przemysłu. Ponad 6500 firm z tego sektora wykorzystuje wysokie technologie, a sama innowacyjność stoi bardzo wysoko w hierarchii wartości. Mali i średni przedsiębiorcy z tego segmentu wytwarzają niezwykle wartościowe produkty dla klientów z całego świata. Produkcja elektroniki, nowoczesnych materiałów, czy robotyki, to znaki szczególne niemieckiej gospodarki.

Logistyka i transport

Geograficzne położenie Niemiec w centrum Europy sprawia, że jest to kraj gigantycznych możliwości w logistyce i transporcie. Świetna sieć autostrad, największe porty i lotniska, to atuty, które sprawiają, że Niemcy są światowym liderem w dziedzinie logistyki. Założenie spółki w tym dziale gospodarki może stać się początkiem zupełnie nowej jakości dla polskiego przedsiębiorcy.

Podsumowanie

Potężna gospodarka niemiecka funkcjonuje w oparciu o nowoczesność i innowacyjność. Polski przedsiębiorca, który nie boi się inwestycji i otwarcia na nowe, wymagające rynki, może doskonale się w niej odnaleźć. Dlatego branże rozwojowe stają się nie tylko motorem gospodarki, ale też celem, do którego może dążyć przedsiębiorca szukający wyzwań.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved