Korzyści jakie daje udział w EXPO w Niemczech

Zanim zadamy sobie pytanie o korzyści jakie przynosi udział w Expo musimy mieć jasno określone cele biznesowe. Analiza potrzeb firmy a następnie udział w międzynarodowej wystawie będą wówczas spójnym elementem osiągania kolejnych etapów rozwoju.

EXPO a realizacja potrzeb firmy

Jeśli Twoim celem jest ekspansja na rynek niemiecki, internacjonalizacja sprzedaży, promocja na rynku zagranicznym – to świetnym posunięciem będzie udział w Expo. Wystawcy biorący udział w międzynarodowych wystawach mają szansę nawiązać kontakty z nowymi kontrahentami, poznać innowacyjnych dostawców oraz zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów. Korzyści płynące z dobrze zaplanowanego udziału w EXPO jest zwiększenie sprzedaży oraz umocnienie swojej pozycji  na rynku docelowym. 

Jak przygotować się do EXPO

Przygotowanie do wystawy najlepiej zacząć od udziału w Expo w roli uczestnika. Wielu przedsiębiorców postrzega targi jako służbową wycieczkę, jednak nasi Klienci mogą potwierdzić, że jest to inwestycja, która się opłaca! 

Uczestnictwo w targach to sposób na przeprowadzenie własnych badań – wykonania obserwacji uczestniczącej. Dzięki temu możesz możesz zyskać kilka wskazówek nt.: sposobu komunikacji z klientem, rodzaju materiałów promocyjnych oraz prezentacji przestrzeni wystawienniczej. Zastanów się w czym Ty możesz się wyróżnić.

Checklista przed targami

Udział w targach to początek, teraz nadeszła chwila na Twoje przygotowania. Pomocna może okazać się lista z punktami do opracowania przed udziałem w targach w Niemczech:

 • opracowanie oferty – zwięzła i skondensowana informacja dopasowana do twojego odbiorcy tj. zawierająca najbardziej innowacyjne i budzące zainteresowanie produkty.
 • stworzenie strony internetowej z najistotniejszymi informacjami oraz zawierającą ofertę promowaną przez Ciebie na targach (to do niej odeślesz w czasie EXPO swoich potencjalnych klientów). Jeśli Twoja strona nie ma kilku wersji językowych stwórz podstronę zawierającą najistotniejsze informacje w języku niemieckim lub angielskim.
 • zaistniej w przestrzeni targowej- możesz to osiągnąć za pomocą wpisania się na listę wystawców lub prowadząc prezentację dotyczącą swojej działalności. Dzięki temu będziesz umieszczony w wyszukiwarce targów. Jeśli skusisz się na wystąpienie publiczne wszyscy dowiedzą się o Tobie dzięki programowi. A w pamięci wielu pozostaniesz dzięki materiałom pokonferencyjnym i mailingu wykonanym po targach.
 • zadbaj o komunikację – w trakcie targów mamy niewiele czasu na zatrzymanie klienta. Z tego powodu osoby oddelegowane na EXPO powinny posługiwać się płynnie językiem obcym, świetnie znać ofertę i posiadać umiejętność profesjonalnej prezentacji firmy –  jeśli nie posiadasz takiego specjalisty możesz go wynająć np od nas. Ważne żeby nie tylko on znał język, w którym mówią Twoi potencjalni klienci, ale też rozumiał biznesowo dany rynek. 

Pokaż się na EXPO

Wiesz jak się pokazać, znasz możliwości jakie daje uczestnictwo w targach – teraz nadszedł czas na przygotowanie merytoryczne. Przejrzyj listę wystawców, wybierz interesujących dla firmy przedsiębiorców zaplanuj spotkania i działaj!

Dofinansowanie udziału w EXPO

Udział w międzynarodowych targach to inwestycja, ale najpierw oczywiście to koszty. Jednak istnieje możliwość pozyskania środków umożliwiających stworzenie swojej przestrzeni na targach. Jednym z takich projektów jest konkurs pt.: “Internacjonalizacja MŚP”. Daje on możliwości sfinansowania kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm z Polski wschodniej w tym:

 • usługi doradcze, związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
 • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, tekstów
 • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;

Natomiast w projekcie “Granty na Eurogranty” można uzyskać dofinansowanie na:

 • sfinansowanie kosztów usługi doradczej, dzięki której przygotujesz projekt
 • sfinansowanie kosztów opracowania studium wykonalności
 • na organizację spotkań, w tym koszty poszukiwania partnerów projektu oraz koszty podróży służbowych
 • na przygotowanie wniosku/aplikacji

Przygotowanie do EXPO można zlecić specjalistom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie pozwalające na całościową i profesjonalną obsługę firm w czasie międzynarodowych wystaw. We wszystkich działaniach Twoją organizację mogą wesprzeć takie firmy jak Connector Germany, które zadbają o najwyższe standardy przeprowadzanej usługi.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
+ 48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved