Czas na firmy budowlane w Niemczech, od zaraz!

Branża budowlana odgrywa w niemieckiej gospodarce olbrzymią rolę. Niemcy, mimo chwilowej zadyszki spowodowanej pandemią, wciąż potrzebują firm, które będą budowały.

Szczególnie ważne są firmy budowlane w Brandenburgii. Związane jest to z tym, że niemal 9% wszystkich zatrudnionych w tym kraju związkowym, jest związanych z branżą budowlaną. Kolejnymi landami ważnymi dla tej branży są Saksonia-Anhalt oraz Saksonia z zatrudnieniem zbliżającym się do 8%.

Przez ostatnie lata cała branża budowlana w Niemczech zwiększała swoją wartość. W dużej części miało to związek ze wzrostem cen na materiały i usługi budowlane. Świadczy to jednak o zapotrzebowaniu na usługi budowlane nawet teraz, w czasach spowolnienia gospodarczego.

Bo to, że według ostatnich danych spowolnienie gospodarcze dosięgło Niemcy, nie jest tajemnicą. Mimo zamówień u niemieckich firm, to produkcja przemysłowa spadła.  Specjaliści przewidują jednak niebawem duże odbicie i wzrost produkcji szczególnie w sektorze motoryzacyjnym oraz w przemyśle elektrotechnicznym. Poza tymi dwoma gałęziami, spodziewany jest również wzrost w przemyśle maszynowym i metalowym.

Spodziewany wzrost produkcji i napędzenie koniunktury spowoduje ponowny wzrost zapotrzebowania na usługi budowlane. Wiele projektów zostało bowiem w ostatnim czasie wstrzymane i czekają na kontynuacje.

Do roku 2020 wiele przedsięwzięć budowlanych było zawieszanych w realizacji z powodu braku wykwalifikowanych pracowników. Ten problem może być jeszcze większy w momencie ponownego bumu budowlanego związanego ze wzrostem gospodarczym.

Jest to więc szansa dla polskich przedsiębiorców, którzy będą chcieli założyć działalność gospodarczą, na przykład spółkę GmbH, za naszą zachodnią granicą.

W Niemczech brakuje pracowników budowlanych. To jest główny powód luki, jaka powstaje i wciąż powiększa się między zamówieniami na nowe inwestycje budowlane a zrealizowanymi budowami.

Jako Connector Germany proponujemy kompleksową pomoc w założeniu spółki w Niemczech i wsparcie na początku jej działania. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak wejść na rynek niemiecki ze swoją firmą budowlaną.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved