Szansa dla polskich firm w Niemczech

Pandemia to nie tylko zagrożenie dla istnienia przedsiębiorstw, ale też szansa na ich skokowy rozwój. Dla trzech branż czas ograniczeń może być okazją do wejścia na rynek niemiecki.

Niemcy, tak jak wszystkie kraje europejskie, borykają się z ograniczeniami związanymi z pandemią. Ograniczenia związane z przemieszczaniem się osób i towarów w Unii Europejskiej powodują, że brakuje i będzie brakowała pracowników sezonowych.

Dla polskich firm, które planują wejść na rynek niemiecki jest to duża szansa nie tylko na przetrwanie ciężkiego czasu, ale także na perspektywiczny rozwój.

Eksperci wskazują, że trzy branże szczególnie maja szansę zapełnić lukę, która powstała w Niemczech z powodu pandemii koronawirusa.

Polskie firmy mogą wykorzystać swoją szansę ekspansji na rynek niemiecki w trzech obszarach gospodarki: produktach rolno-spożywczych, meblach oraz bankowości elektronicznej.

Produkty rolno-spożywcze

Ten sektor rynku jest ściśle związany z sezonowością i pracą tymczasową pracowników spoza Niemiec, a także spoza Unii Europejskiej. Brak tych pracowników już w ubiegłym żywności, można więc przypuszczać, że w tym roku, wraz z nadejściem wiosny, będzie podobnie. Polskie firmy, które zapełnią tę lukę, czy to przez zatrudnienie pracowników, czy przez zagwarantowanie dostawy deficytowych towarów, będą mogły na stałe wejść na rynek niemiecki.

Meble

Polski przemysł meblarski już w tej chwili jest bardzo znaczącym dostawcą swoich produktów do Niemiec. Szacuje się, że polskie meble stanowią około 1/5 wszystkich tego typu produktów sprowadzanych do Republiki Federalnej Niemiec. Stawia to nasze przedsiębiorstwa w bardzo dobrym świetle i daje im szansę zwiększenie sprzedaży za zachodnią granicą. Coraz więcej osób decyduje się na pracę poza biurem. Wszystkie one potrzebują dobrego fotela, biurka i szafek, w których będą mogli przechowywać dokumenty.

Bankowość elektroniczna

Wbrew pozorom niemiecka bankowość elektroniczna nie jest czymś, czego Polacy mogliby pozazdrościć Niemcom. To właśnie w Polsce dostęp do wszelkiego rodzaju usług bankowych wykorzystujących dostęp do internetu oraz dedykowane aplikacje jest znacznie szerszy. Jest to jednocześnie wielka szansa dla firm z sektora finansów i bankowości na wejście do Niemiec ze swoimi nowoczesnymi produktami.

Podsumowanie

Bez względu jednak na to, czy jesteś przedsiębiorcą z jednej z wymienionych branż, czy tez z zupełnie innej, zadzwoń do nas. Dowiedz się, jak możesz wejść na rynek niemiecki. Nasi specjaliści podpowiedzą ci, w jaki najbardziej korzystny dla ciebie sposób możesz rozpocząć działalność gospodarczą w Niemczech.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved