Zadbaj o wizerunek firmy transportowej w Niemczech

Kiedy zakładasz firmę transportową w Niemczech, warto, żebyś już na początkowym etapie pomyślał, jak będzie ona postrzegana przez twoich przyszłych kontrahentów. Dobry wizerunek formy transportowej, to większe możliwości pozyskiwania partnerów biznesowych. Dlatego nie warto zostawiać spraw wizerunkowych „na potem”.

Zmiany na rynku transportowym zachodzą w ostatnich miesiącach bardzo dynamicznie. Nic też nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie może coś się zmienić i ustabilizować. Taka sytuacja wynika przede wszystkim z wprowadzenia w Unii Europejskiej Pakietu Mobilności i dostosowywania się firm transportowych do nowych regulacji. Jedną z form dostosowania jest na przykład rozszerzania swojej działalności o rynki zagraniczne – przede wszystkim niemiecki – i zakładanie tam firm.

Kup domenę .de

Kontakt z niemieckim klientem może odbywać się przede wszystkim za pomocą poczty elektronicznej. Unikaj tworzenia adresów na dostępnych darmowych serwisach. Wykup własną domenę (możesz to zrobić w Polsce), np. zukowska@connectorgermany.com. Ten prosty zabieg spowoduje, że twoja firma już na samym początku będzie postrzegana tak, jakbyś tego sobie życzył. Nasz admin może zrobić to dla Ciebie.

Pokaż swoją stronę www

Wraz z wykupieniem niemieckiej domeny, dobrze jest uruchomić stronę internetową, na której będą się znajdowały najważniejsze informacje o firmie. Nie musi być to bardzo rozbudowana witryna z wieloma podstronami. Tak naprawdę wystarczy tak zwana „wizytówka”, czyli strona z danymi kontaktowymi i informacjami o zakresie działalności. Nasz dział marketingu po niemieckiej stronie w przystępnej cenie wykona dla Ciebie taką stronę.

Taką podstawową stronę można w każdej chwili wzbogacać o inne elementy, które nie tylko będą dobrze wpływały na wizerunek przedsiębiorstwa, ale też dadzą możliwość pozyskiwania kontaktów do przyszłych kontrahentów. Jednym z takich prostych i skutecznych rozwiązań jest umieszczenie formularza kontaktowego.

My ze swojej strony pomagamy z nawiązaniu pierwszych kontaktów biznesowych z niemieckimi firmami, jednak w późniejszej działalności warto dać firmom niemieckim możliwość bezpośredniego kontaktowania się poprzez wygodny formularz. Nasz dział marketingu może oczywiście zadbać o twój profesjonalny wizerunek. Stworzymy dla ciebie stronę internetową, logo firmy oraz napiszemy teksty idealnie pasujące do twojej działalności. Wiemy, co jest potrzebne firmie rozpoczynającej działalność na rynku niemieckim, dlatego zaproponujemy tylko te rozwiązania, które są niezbędne i nie będą dużym obciążeniem dla twojego budżetu.

Język niemiecki

Kiedy mówimy o komunikacji z niemieckim klientem, musisz mieć na uwadze, jak ważne jest utrzymanie bardzo wysokich standardów. Jednym z kluczowych elementów jest stałe utrzymywanie kontaktu z kontrahentem. Wysyłanie ofert, czy pytań związanych z badaniami dotyczącymi satysfakcji z usług, to klucz do zacieśnienia więzi z klientem. Bardzo ważne, żeby komunikacja ta odbywała się za pomocą języka niemieckiego na bardzo dobrym poziomie. O ile bowiem w kontaktach prywatnych możemy sobie pozwolić na błędy, przejęzyczenia i brak znajomości słownictwa, o tyle w kontaktach biznesowych, kiedy budujemy wizerunek firmy transportowej, jeżeli sami nie znamy perfekcyjnie języka niemieckiego, warto zatrudnić osobę, która nas wyręczy kontaktach.

Profesjonalna księgowość

Dbanie o wizerunek firmy, to także dbanie o jej finanse. Znalezienie dobrego biura, które będzie specjalizowało się w obsłudze firm transportowych, nie jest łatwe. Warto jednak go poszukać. W dłuższej perspektywie rozpoczęcie takiej współpracy już na początku może przynieść korzyść w postaci nowych kontaktów handlowych. My ze swojej strony oferujemy pomoc w znalezieniu sprawdzonych biur księgowych. Obsługują one od lat firmy zajmujące się transportem drogowym i bardzo dobrze orientują się w niemieckim prawodawstwie.

Dobra niemiecka firma księgowa sprawdzi się również wtedy, kiedy będziecie chcieli skorzystać ze wsparcia, jakim jest pakiet de minimis. Pisaliśmy już o tej możliwości dla rozwoju firmy w innym artykule, tutaj tylko wspomnimy, że każda firma transportowa, która potrzebuje pieniędzy na rozwój, a jej sytuacja jest stabilna, może uzyskać do 100 tys. Euro pomocy w ciągu trzech lat.

Podsumowanie

Dbanie o dobry wizerunek firmy transportowej i jej pozytywny odbiór przez niemieckich kontrahentów jest kluczowe. Dzięki niemu na rynku niemieckim będziesz postrzegany jako podmiot stabilny finansowo. Taki, z którym można i warto wchodzić w kontakty biznesowe. 


Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! Zadzwoń: +48 791 091 229

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved