Jakie korzyści przynosi założenie spółki GmbH?

Jeżeli czytasz ten artykuł, zakładam, że jesteś przedsiębiorcą i myślisz o założeniu w Niemczech spółki GmbH. Każda osoba, która chce ze swoją działalnością wejść na rynek niemiecki, zastanawia się nad sensownością zakładania spółki GmbH i szuka zalet takiego rozwiązania. 

Najważniejsza korzyść GmbH

Jedną z kluczowych zalet działalności spółki GmbH jest to, że znacznie ogranicza się osobistą odpowiedzialność finansową. Właściciel spółki nie odpowiada już swoim prywatnym majątkiem za zobowiązania firmy. W tym celu jest właśnie wpłacany kapitał zakładowy w kwocie 25 tys. euro. Możesz oczywiście powiększyć swój kapitał, ale 25 tyś. euro jest niezbędną minimalną kwotą podczas zakładania spółki. Musimy jednak powiedzieć, że w momencie podpisania aktu założycielskiego, na koncie bankowym może znajdować się tylko połowa tej kwoty. Resztę należy dopłacić w późniejszym terminie. O szczegółach zakładania spółki GmbH piszemy w innym artykule.

Jednak zniesienie odpowiedzialności osobistej za działania firmy, to nie jedyna korzyść z założenia spółki GmbH. Przedsiębiorcy transportowi, którzy zdecydują się na taki krok, mogą też odnieść inne korzyści. 

Inne korzyści

Pierwsza korzyść. Wielkość twojej przyszłej emerytury jest w twoich rękach. Będąc jednocześnie szefem spółki i jej pracownikiem, zyskujesz na niemieckich regulacjach prawnych dotyczących systemu emerytalno-rentowego. Warto o tym wiedzieć, żeby dobrze zabezpieczyć się na przyszłość.

Druga korzyść. Możesz obniżyć podatki swojej firmy. Wynika to z niemieckiego systemu emerytalnego, korzystnego dla przedsiębiorców, którzy są jednocześnie pracownikami swoich firm.

Trzecia korzyść. Do założenia spółki GmbH potrzeba, tak jak wcześniej pisaliśmy, 25 tys. euro., więc już sam fakt posiadania takiej gotówki i wpłaty kapitału zakładowego wpływa na wiarygodność i pozytywny wizerunek, stabilnej, silnej firmy. W kontaktach z niemieckimi kontrahentami ma to niebagatelne znaczenie.

Czwarta korzyść.  Kiedy jesteś właścicielem spółki GmbH, masz pełne prawo do przekazania jej swoim następcom i spadkobiercom. Nikt niepowołany nie przejmie twojej działalności. Oczywiście, trzeba wcześniej pamiętać o sporządzeniu cesji lub ewentualnie testamentu. 

Założenie spółki w Niemczech wiąże się z wieloma korzyściami. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest mały, jednak potrafi szybko się zwrócić. Warto więc w zmieniającym się świecie podjąć tę inwestycję, żeby zyskać opinię silnej marki na międzynarodowym rynku transportowym.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved