Skąd otrzymać dotacje na internacjonalizację przedsiębiorstwa?

Polskie firmy, które planują ekspansję na rynki zagraniczne, mają dostęp do różnych rodzajów dotacji i wsparcia finansowego zarówno na poziomie krajowym, ale i unijnym. Celem dotacji jest wspieranie eksportu, promowanie polskich produktów i usług za granicą oraz zwiększenie konkurencyjności na międzynarodowych rynkach. 

Oto niektóre z możliwych źródeł dotacji dla polskich firm w kontekście ekspansji zagranicznej:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

PARP oferuje różnego rodzaju dotacje i wsparcie finansowe dla polskich firm, które planują ekspansję na rynki zagraniczne. Może to obejmować dotacje na udział w międzynarodowych targach i wystawach lub promocję za granicą. Dotacje obejmują też rozwijanie strategii eksportowej.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR)

NCBR może udzielać dotacji na projekty badawczo-rozwojowe związane z ekspansją zagraniczną. Dofinansowanie otrzymać można na opracowanie nowych produktów, usług czy technologii, które mają potencjał zdobycia międzynarodowego rynku.

Programy Unijne

Unia Europejska oferuje różnorodne programy wsparcia finansowego dla polskich firm. Przykłady to programy COSME, Horizon Europe czy Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRD).

Krajowe Centrum Badań i Rozwoju (KCBiR)

KCBiR oferuje wsparcie finansowe na projekty badawcze i rozwojowe, które przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych.

Kredyty i Pożyczki

Banki i instytucje finansowe oferują różnego rodzaju kredyty i pożyczki o preferencyjnych warunkach dla firm planujących ekspansję za granicę.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)

PAIH może udzielać wsparcia polskim firmom w zakresie ekspansji zagranicznej. Dotyczy to doradztwa, promocji i informacji o rynkach docelowych.

Regionalne Agencje Rozwoju

Wiele regionów w Polsce posiada swoje agencje rozwoju, które oferują wsparcie finansowe i doradcze dla lokalnych firm planujących ekspansję zagraniczną.

Warto zaznaczyć, że dostępność dotacji i wsparcia może się różnić w zależności od branży, lokalizacji, skali planowanej ekspansji i innych czynników. Przedsiębiorcy powinni dokładnie zbadać dostępne opcje i skonsultować się z odpowiednimi instytucjami, aby wybrać najlepiej dopasowane wsparcie do swoich potrzeb i celów.

Twoja firma myśli nad rozszerzeniem swojej działalności o nowe rynki zagraniczne? Nasze doświadczenie i ilość zadowolonych klientów pokazuje, że jesteśmy idealnym ekspertem, który pomoże osiągnąć zamierzony cel Twojego przedsiębiorstwa!

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved