Women Angels Mission ’25: Wsparcie kobiet w inwestowaniu i przedsiębiorczości

Inwestowanie i przedsiębiorczość to obszary, w których kobiety często spotykają się z wyzwaniami. Są one zdominowane przez mężczyzn. Jednak w ostatnich latach widoczny jest wzrost ruchu mającego na celu promowanie kobiet w tych konkretnych branżach. Jedną z inicjatyw, które zasługują na wspomnienie, jest Women Angels Mission ’25 . Ruch ma na celu wsparcie kobiet w inwestowaniu oraz przedsiębiorczości. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej inicjatywie.

Zapraszamy do lektury!

O co chodzić w Women Angels Mission ’25? 

Women Angels Mission ’25 to międzynarodowa inicjatywa, która została stworzona z myślą o zwiększeniu roli kobiet jako aniołów biznesu – ich roli w inwestowaniu oraz wspieraniu ich rozwoju biznesowego. Misją ruchu jest udział kobiet jako inwestorów i wspieranie kobiecych przedsiębiorczyń na przestrzeni najbliższych lat, aż do 2025 roku.

Na co stawia Women Angels Mission ’25?

Inicjatywa stawia na budowanie sieci i wspieranie kobiet inwestorów i mentorów. Organizowane są spotkania, konferencje i warsztaty, które umożliwiają wymianę wiedzy, nawiązanie współpracy i wzajemne wspieranie się.

Zwiększenie liczby kobiet inwestujących jako anioły biznesu

Inicjatywa ma na celu wspieranie szkolenia kobiet, aby zaangażować je w finansowanie początkowych etapów rozwoju innowacyjnych firm. Celem jest zapewnienie kobietom bezpieczeństwa i łamanie barier, które często ograniczają kobiety w dostępie do tych przedsięwzięć.

Wsparcie przedsiębiorczyń

Przedsięwzięcie skupia się również na wspieraniu kobiecych przedsiębiorczyń, zapewniając im mentorów, współpracę i wsparcie dla rozwoju ich działalności. Celem jest stworzenie sprzyjającego środowiska, w którym kobiety mogą zyskać korzyści dla siebie, zwrócić uwagę i otrzymać wsparcie potrzebne do budowy osobistego sukcesu.

Tworzenie nowego wizerunku kobiet w biznesie

Inicjatywa zakłada sobie za cel przyczynienie się do zmiany stereotypów i wzorców zachowań związanych z płcią w biznesie. Chodzi o to, aby zarówno kobiety, jak i mężczyźni mieli równe szanse w inwestowaniu i przedsiębiorczości. 

Obecność kobiet jako inwestorek ma wielowymiarowy wpływ na rozwój startupów. Badania wykazują, że startupy, które mają zarówno kobiecą, jak i męską pomoc w zarządzaniu, osiągają lepsze wyniki finansowe. Kobiety, zmieniają perspektywę, prezentują swoje doświadczenia i umiejętności, co ma pozytywny wpływ na biznes.

Dlaczego Women Angels Mission ’25 ma tak ogromne znaczenie? 

Program ma potencjał, aby pomóc przyspieszyć zmiany w świecie inwestycji i przedsiębiorczości. Poprzez aktywne zaangażowanie kobiet w proces inwestowania i wspieranie ich jako przedsiębiorczyń, ruch ten promuje i umożliwia wykorzystanie możliwości kobiet w tych dziedzinach. Nie tylko kobiety poczują korzyści. Wpłynie to także na rozwój gospodarczy i innowacje w biznesie.

Inicjatywa ukazuje wzrost udziału kobiet w inwestowaniu i wspieraniu startupów. Obecność europejskiego materiału i mentorstwa przyczynia się do rozwoju zrównoważonego i zróżnicowanego ekosystemu startupowego. Wpływ liczby kobiet inwestujących w startupy do roku 2025, to główna misja Women Angels Mission ’25, która tworzy perspektywę i równości w świecie inwestycji.

Bizneswoman! Czy szukasz wsparcia w Twoich działaniach związanych z ekspansją firmy na rynki zagraniczne? Connector Germany wspomoże Cię na każdym kroku.

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved