Trendy w niemieckiej gospodarce

W ostatnich latach niemiecka gospodarka wspierała trendy, które wpływały na jej rozwój i kształt. W tym wpisie dowiesz się, co należało do najważniejszych niemieckich trendów. Jesteś ciekawy? Zapraszamy do lektury!

Przejście na energię odnawialną

Niemcy od dawna angażują się w rozwój i wykorzystanie energii odnawialnej. W ostatnich latach zwiększają swoje inwestycje w tym sektorze. 46% energii pochodzącej z Niemiec w 2020 roku wywodziło się ze źródeł odnawialnych. W porównaniu z poprzednimi latami zauważono wzrost tego czynnika.

Transformacja przemysłu

Nasz zachodni sąsiad wykorzystuje transformację przemysłu z rozszerzonej produkcji przemysłowej na wyższy model komercyjny, dochodząc do cyfryzacji i automatyzacji. Przemysł 4.0 to trend, który jest obecnie bardzo dobry w Niemczech i który w najbliższym czasie będzie się nadal rozwijał.

Wzmocniona migracja

Niemcy od dawna są kierunkiem docelowym zarówno dla pracowników o wysokim standardzie, jak i nisko wykwalifikowanych. W ostatnich latach wzrosła liczba imigrantów, szczególnie z krajów pozaeuropejskich, co wpłynęło na kształt niemieckiej gospodarki.

Wzrost turystyki 

Niemcy zaczynają rosnąć wśród turystów z całego świata. W ostatnich latach wzrosła liczba turystów przyjeżdżających do Niemiec. Przyczyniło się to do wzrostu sektora turystycznego i wpłynęło na rozwój gospodarki niemieckiej.

Na czym polega przemysł 4.0 w Niemczech?

Przemysł 4.0 to zakończenie rewolucji przemysłowej, która obecnie ma miejsce w Niemczech i na świecie. Charakteryzuje się korzystaniem z technologii i narzędzi internetowych (IoT), sztucznej inteligencji (AI), robotyki i analizy danych, w celu stworzenia nowoczesnego, inteligentnego i wbudowanego systemu produkcyjnego.

W Niemczech przemysł 4.0 to strategia zmiany, która ma na celu konkurencyjności przemysłu niemieckiego na światowych rynkach. Liczy się wydajność oraz rozwój nowych modeli biznesowych i produktów. W ramach tej strategii niemieccy producenci dążą do tworzenia inteligentnych fabryk, w których systemy produkcyjne są w pełni zautomatyzowane i integrują połączenie całego procesu produkcyjnego, od projektu po dostawę.

Przemysł 4.0 w Niemczech oferuje szereg działań

Mowa tutaj o 

  • Wdrożeniu Internetu rzeczy (IoT) i automatyzacji oprogramowania produkcyjnego: producenci wdrażają technologie IoT w celu zbierania danych z urządzeń i maszyn, co pozwala na automatyzację oprogramowania produkcyjnego, a także na kontrolę stanu urządzeń i dostarczanie komponentów.
  • Wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI): niemieccy producentowi wykorzystują sztuczną inteligencję w celu optymalizacji procesu produkcyjnego, zarządzania zapasami i dostarczania produktów.
  • Integracji produkcji: niemieckie firmy obsługują procesy produkcyjne z systemami informatycznymi, dzięki czemu mogą przyspieszyć działanie na zmiany w produkcji, składniki surowców i spełniają wymagania klientów.
  • Rozwoju nowych modeli biznesowych: Niemcy poszukującą nowych modeli biznesowych, w tym usługów uzyskiwania wyników, w których wytwarzane są rozwiązania dla klientów, a nie tylko te same produkty.

Przemysł 4.0 to obecnie kluczowy trend w niemieckim myśleniu. Ma na celu tworzenie inteligentnych i zaawansowanych systemów produkcyjnych, umożliwiających szybszą specjalną zmianę na rynku, wydajność produkcji oraz poprawę jakości produktów.

Connector Germany wspiera przedsiębiorców w ekspansji firm na różne rynki europejskie. Jeżeli uważasz, że Twój biznes pasuje do obecnych trendów niemieckich, nie czekaj i pomyśl o internacjonalizacji Twojej firmy już dziś!

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved