Prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii po BREXIT

Po opuszczeniu Unii Europejskiej, Wielka Brytania stała się krajem zewnętrznym w stosunku do UE. Oznacza to, że działania biznesowe w Wielkiej Brytanii wymagają działania według zasad nowych norm.

W tym wpisie poznasz kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy prowadzeniu biznesu w Wielkiej Brytanii po Brexicie.

Cła i podatki

Po Brexicie Wielka Brytania wdrożyła własne przepisy celne i podatkowe. W związku z tym, firma wspierająca handel z Wielką Brytanią musi działać zgodnie z nowymi regulacjami i uregulować koszty celne i podatki VAT.

Rejestracja firmy 

Inwestorzy z UE, którzy chcą rozpocząć działalność swojej firmy w Wielkiej Brytanii, muszą teraz spełniać dodatkowe wymagania w zakresie rejestracji firmy i uzyskania zezwolenia na pobyt i pracę w Wielkiej Brytanii.

Pracownicy 

Po Brexicie zmieniły się przepisy dotyczące pracowników z UE. W chwili obecnej każdy ma obowiązek przestrzegania wymagań dotyczących legalności pracowników pobytu z UE w Wielkiej Brytanii i ich uprawnień do pracy.

Konkurencja 

Wielka Brytania jest nadal jednym z pionierów w Europie, ale rynek ten jest teraz bardziej konkurencyjny. Przedsiębiorcy muszą być w stanie dostosować swoje produkty i usługi do rynku brytyjskiego.

Przedsiębiorco! Zastanawiasz się nad internacjonalizacją swojego biznesu? Uważasz, że rynek brytyjski to idealne miejsce dla Twojego produktu i działalności firmy? We wprowadzeniu planu ekspansji na rynek zagraniczny wspomoże Cię Connector Germany! 

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania większej ilości informacji.

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved