Cyfryzacja nie ma ograniczeń

Według federalnego ministra ds. cyfryzacji i transportu w Niemczech Pana Volkera Wissinga, cyfryzacja pozwala rozwinąć przestrzenie nieograniczonych możliwości. Niemcy jako kraj są przyzwyczajeni do tradycyjnych form biurokracji, czy bankowości, tzn. chętniej płacą gotówką niż kartą, a sprawy urzędowego oznaczają dla nich dużą ilość papierkowej roboty. Jako kraj dobrze rozwinięty od jakieś czasu starają się wprowadzać coraz to nowe innowacje cyfrowe. Coraz częściej w Niemczech występują miejsca, gdzie można zapłacić tylko kartą. 

Szczyt Cyfrowy 2022 w Berlinie

Jeszcze w tym roku w Berlinie odbędzie się Szczyt Cyfrowy, którego hasłem przewodnim jest: “Dane – wspólne tworzenie cyfrowych wartości”. Według ministra Wissinga, cyfrowe bazy danych otwierają drzwi do przestrzeni o nieograniczonych możliwościach. Bazy te umożliwiają lepsze planowanie i zarządzanie w wielu różnych branżach, np. medycznej, logistycznej czy budowlanej. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą wydarzenia, wystawy i prezentacje nowinek technologicznych w dziedzinie cyfryzacji. Start-upy przedstawią swoje aplikacje, które mają za zadanie uczynić świat bardziej zrównoważonym i wydajnym.

Niemcy wyróżniają się w dziedzinie cyfryzacji i sztucznej inteligencji na tle międzynarodowym

To niemieckie Towarzystwo Fraunhofer jest najlepszą na świecie europejską organizacją badawczą, która specjalizuje się w zakresie zgłoszeń patentowych dot. sztucznej inteligencji. To właśnie z Niemiec pochodzi aż 60% zgłoszeń patentowych dot. zautomatyzowanej jazdy. Niemcy chcą osiągnąć wysoki poziom w tej dziedzinie. Chcą angażować się częściej w rozwój i testowanie AI. W ich planach jest stworzenie dużej sieci firm reprezentujących różne sektory.

Współpraca międzynarodowa odgrywa dla cyfryzacji kluczową rolę

Wissing podkreśla, że współpraca międzynarodowa jest podstawą dla działania kluczowych założeń cyfryzacji. Wspólnie z innymi krajami Niemcy podejmują kroki do stworzenia dla społeczeństwa wolnego, otwartego, bezpiecznego i interoperacyjnego Internetu. Świat dąży aktualnie do innowacyjności siły Internetu i technologii.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy specjalizującej się w AI, to ten artykuł może być dla Ciebie impulsem do działania! Nie czekaj i otwórz firmę w Niemczech. Connector Germany pomoże Ci przejść przez wszystkie etapy otwierania firmy za granicą. Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved