Działania Connector Germany na wschodnim rynku europejskim

Jak wskazuje nazwa, nasza firma nastawiona jest na współpracę na rynku niemieckim. Ale jako, że jesteśmy prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem nasze działania obejmują coraz większy zasięg – przeprowadzamy je nie tylko w Niemczech, ale także w Szwecji, Danii, Włoszech, Norwegii, Anglii, Hiszpanii, Austrii a ostatnio na Węgrzech.

To temu kraju chcielibyśmy poświęcić dzisiejszy wpis.

Sektor budowlany na rynku węgierskim

Branża budowlana na Węgrzech z roku na rok rozwija się coraz lepiej. Coraz częściej Węgry odnotowują wzrost produkcji budowlanych. W 2021 roku produkcja ta wzrosła o 10,5%, a to za sprawną inwestycji realizowanych ze źródeł unijnych. Duży wpływ na to miały także rządowe programy budowy mieszkań. 

Branża budowlana kluczowa w Unii Europejskiej

To właśnie branża budowlana była jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju gospodarczego UE na lata 2012-2022. Podczas tego okresu, to właśnie Węgry znalazły się na liście państw, które odnotowały znaczące wyniki we wzroście produkcji przemysłu budowlanego. W stosunku do roku 2020 Węgry odnotowały wzrost produkcji budowlanej o 13,3%. Wiele państw może rozwijać się w tej branży głównie z pomocą środków unijnych.

Pandemia równa się wzrost kosztów

Pandemia zamknęła świat w domach. W tym czasie wielu osobom przyszły do głowy plany na remont mieszkań i domów, a co za tym idzie, popyt na materiały budowlane wzrósł. Dlatego już w kwietniu 2022 ceny produkcyjne przemysłu budowlanego na Węgrzech wzrosły o prawie 29% w stosunku do roku 2021. Wpływ na to mają także inne czynnik gospodarcze i ekonomiczne, które nie są zależne od mieszkańców krajów europejskich.

Jakie przedsiębiorstwa działają na Węgrzech w sektorze budowlanym

Na budowlanym rynku węgierskim spotkać można głównie mikro i małe przedsiębiorstwa. Większość z nich zatrudnia często mniej niż 5 osób. Ożywienie branży, jakie miało miejsce po 2017 roku skutkowało tym, że do 2020 roku powstało prawie 50 tys. nowych firm. Podsumowując: na budowlanym rynku węgierskim królują młode firmy.

Zapotrzebowanie na produkty budowlane na rynku węgierskim

Według raportu Węgierskiego Stowarzyszenia Materiałów i Wyrobów Budowlanych (MÉASZ), na rynku istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na produkty z grupy ceramiki budowlanej, mowa tutaj o płytkach, wyrobach ceglanych oraz wyrobach z kamienia.

Twoja firma planuje działania proeksportowe na rynku węgierskim? Nie czekaj i zacznij współpracę z firmami na rynku węgierskim! Connector Germany wesprze Cię na każdym kroku misji gospodarczej. Z nami osiągniesz zamierzony sukces.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved