Dlaczego polskie przedsiębiorstwa w 2022 roku zdecydowały się na ekspansję na rynek niemiecki?

AHK Polska pod koniec roku 2022 przeprowadziła badanie wśród polskich przedsiębiorców. Jedno z pytań dotyczyło decyzji ekspansji na rynek niemiecki. W tym artykule podsumujemy preferencje ankietowanych.

Pięć głównych czynników skłania polskich przedsiębiorców do wejścia z firmą na rynek niemiecki

Dla ponad 16% ankietowanych to osiągnięcie bariery rozwojowej na rynku krajowym miało wpływ na to, że zdecydowali się poszerzyć swoje horyzonty na rynku niemieckim. Często firmy na rynku polskim uważają, że osiągnęły już wszystkie swoje wcześniej ustalone cele. Rozszerzenie swojej działalności o rynek zachodni z pewnością może przynieść wiele korzyści dla firm, które decydują się na ten krok.

Kolejnym ważnym dla Polaków czynnikiem była możliwość pozyskania nowych kompetencji. Na wybranie tej odpowiedzi zdecydowało się 30,9% ankietowanych. Wejście na rynek niemiecki ze względu na ten czynnik dla tych firm było dobrym posunięciem. Niemiecka gospodarka jest gospodarką nowoczesną, ciągle rozwijającą się pod względem różnych technologii. Praca z niemieckim specjalistami przynosi polskim przedsiębiorcom wiele korzyści.

Trzecim czynnikiem istotnym dla polskich przedsiębiorców według oceny ankietowanych były inne, osobiste czynniki. Na tą odpowiedź zdecydowało się ponad 40% pytanych.

Drugą najczęściej wskazywaną przyczyną ekspansji na rynek niemiecki była potrzeba zwiększenia skali działania polskich przedsiębiorstw. Ze względu na ten czynnik na rynek niemiecki zdecydowało się wejść prawie 52% polskich firm. Polska jest krajem dobrze rozwijającym się, lecz nie warto jest się ograniczać tylko do naszego lokalnego rynku. Ekspansja na inne rynki zagraniczne, w tym na rynek niemiecki pozwala postawić sobie nowe cele zawodowe dla przedsiębiorstwa i na nowo dążyć do ich osiągnięcia.

Największa ilość ankietowanych, ponieważ prawie 65% w ankiecie wskazała na to, że czynnikiem decydującym o ich ekspansji na rynek niemiecki było uzyskanie dostępu do nowych rynków i klientów

Uważasz, że Twoja firma także potrzebuje nowych klientów? Chcesz zwiększyć skalę działalności firmy lub uzyskać nowe kompetencje? Connector Germany pomoże Ci założyć firmę na rynku niemieckim i przeprowadzi przez wszystkie etapy tego procesu. Z nami osiągniesz zamierzony sukces.

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved