BAUMA – targi branży budowlanej i górniczej w Niemczech – szansa na ekspansję

Największe międzynarodowe targi materiałów, maszyn i urządzeń budowlanych i górniczych

Targi BAUMA w Niemczech organizowane są od 1949. Z edycji na edycję firmy prezentują coraz więcej maszyn, urządzeń oraz innych produktów i materiałów używanych w budownictwie i górnictwie. BAUMA odbywa się co 3 lata na terenie Targów w Monachium. Tegoroczna edycja ściągnęła do stolicy Bawarii ponad 3100 wystawców z 60 różnych krajów świata, m.in. z Niemiec, Polski, Francji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Niderlandów, Chin, Australii, Włoch i Hiszpanii. Firmy mogą zaprezentować swoje biznesy na powierzchni ponad 200 000 m² hali wystawienniczej oraz 414 000 m² powierzchni zewnętrznej. Wszystkiemu towarzyszą dodatkowe atrakcje. W 2022 targi odwiedziło prawie 495.000 odwiedzających z 200 krajów świata. Organizator przedsięwzięcia nazywa targi “najszybszą drogą do najnowszych innowacji branży maszyn budowlanych oraz maszyn górniczych”. Wystawcami na wydarzeniu są przede wszystkim duzi producenci, ale także mniejsze przedsiębiorstwa chcące pozyskać klientów z różnych stron świata. W tym roku w targach BAUMA bierze udział ponad 48 polskich firm.

Do oferty wystawców należą m. in.:

 • maszyny i urządzenia budownicze oraz górnicze,
 • odzież ochronna,
 • technologia do budowy dróg, kolei, tuneli, kanalizacji, itp.,
 • inżynieria lądowa i wodna,
 • różnego rodzaju sprzęty do badań, aparatury do kontroli technologicznych,
 • oraz wiele innych.

Czynna dyskusja na temat nowinek w biznesie budowlanym w Niemczech

Wydarzenie BAUMA oprócz prezentacji na poszczególnych stanowiskach organizuje tematyczne fora, na których wystawcy jak i zainteresowani mogą być uczestnikami różnych dyskusji o branży górniczo-budowlanej.

W tym roku organizatorzy targów postawili na takie tematy jak:

 • Innowacyjne sposoby budowania,
 • Droga do autonomicznych maszyn,
 • Długofalowość, niezawodność i wydajność górnictwa,
 • Cyfrowy plac budowy,
 • Droga do zerowej emisji szkodliwych dla środowiska substancji.

Innowacyjność opłaca się na rynkach zagranicznych

Organizatorzy targów BAUMA cieszą się z współpracy z międzynarodowymi przedsiębiorstwami. W ramach targów w tym roku po raz 13 została przyznana Międzynarodowa Nagroda Innowacyjności. Nagrody przyznane zostały zespołom badawczo-rozwojowym z firm i uczelni wyższych, które wprowadzają na rynek najnowocześniejsze rozwiązania techniczne dla przemysłu budowlanego oraz wydobywczego, a także materiałów budowlanych, jednocześnie mając na uwadze ludzi, środowisko oraz zasoby.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu i rozmowy w celu umówienia szczegółów organizacji wyjazdów na imprezy targowe w roli wystawcy oraz /lub w celu odbycia spotkań biznesowych (B2B) z potencjalnymi kontrahentami oraz partnerami biznesowymi. 

Jeśli nie wiesz jakie wydarzenie targowe będzie dla Twojej działalności najlepsze doradzimy te o największym potencjale biznesowym. 

Zadzwoń do nas: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved