Niemcy – centrum imprez targowych

Dążąc do ekspansji polscy przedsiębiorcy decydują się na wejście na rynek niemiecki ze względu na jego potencjał ekonomiczny. Potwierdzeniem dużego potencjału rynku są również liczne imprezy targowe organizowane na terenie całego kraju. Dla przedsiębiorców podejmujących działania proeksportowe Niemcy stają się centrum imprez targowych na których nawiązują oni nowe kontakty z potencjalnymi kontrahentami i partnerami biznesowymi.

Centrum wydarzeń branżowych

W Niemczech corocznie odbywa się ok. 160 imprez targowych o międzynarodowym i krajowym zasięgu. Umożliwia to rozbudowana infrastruktura targowa obejmująca bazy noclegowe oraz logistycznie zoptymalizowane przestrzenie targowe. Co ciekawe spośród 10 firm posiadających największe na świecie obroty aż 4 z nich swoją siedzibę ma na terenie Niemiec. Centrum wydarzeń targowych nie można przypisać wyłącznie do jednego kraju związkowego ponieważ to na terenie całych Niemiec znajduje się 25 obiektów targowych o międzynarodowym znaczeniu. 

Najważniejsze imprezy targowe w Niemczech

Wśród najważniejszych imprez targowych w Niemczech znajduje się 60% najistotniejszych światowych wydarzeń targowych. Poniżej przedstawiamy jedne z największych imprez targowych: 

 • AGROTECHNICA (Hanower) – największe międzynarodowe targi producentów sprzętu
 • ANUGA (kolonia) – wiodące targi dla przemysłu spożywczego
 • AUTOMECHANIKA (Frankfurt nad Menem) – międzynarodowe targi mechaniki samochodowej części komponentów do budowy pojazdów
 • BOOT – (Dusseldorf) największa na świecie wystawa Łodzi jachtów i sportów wodnych
 • DRUPA (Dusseldorf) największa na świecie specjalistyczna impreza wystawiennicza dla przemysłu poligraficznego
 • EXPO REAL (Monachium) międzynarodowe targi nieruchomości inwestycji
 • GRUNE WOCHE (Berlin) – największe światowe targi żywności rolnictwa i ogrodnictwa promujące zwłaszcza specjalności regionalnej i artykuły ekologiczne
 • HANNOVER MESSE (Hannover) – największe międzynarodowe targi technologii innowacji i automatyki w przemyśle
 • HEIMTEVTIL (Frankfurt nad Menem) – największe na świecie targi tekstylim do wyposażenia wnętrz i obiektów
 • IAA (Frankfurt nad Menem) – największy i najważniejszy na świecie salon samochodowy
 • IFA (Berlin) – międzynarodowa wystawa elektroniki użytkowej i sprzętu AGD
 • MEDICA (Dusseldorf)– międzynarodowe targi wyposażenia i aparatury medycznej

Connector Germany oferuje organizację wyjazdów na imprezy targowe w roli wystawcy oraz /lub w celu odbycia spotkań biznesowych (B2B) z potencjalnymi kontrahentami oraz partnerami biznesowymi. Jeśli jesteś zainteresowany tą usługą  zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów. Jeśli nie wiesz jakie wydarzenie targowe będzie dla Twojej działalności najlepsze doradzimy te o największym potencjale biznesowym. 

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved