Case study przygotowanie do targów Bauma 2022 dla firmy TELKA SA

W ramach case study przygotowania do targów Bauma 2022 firmy Telka SA należy poznać naszego klienta. Następnym krokiem będzie opis założeń naszej współpracy oraz zakres w jakim wykonaliśmy zadanie. Opis naszej współpracy jest przykładem działań oferowanych przez Connector Germany w ramach współpracy z firmami w zakresie organizacji wyjazdów targowych. 

Telka SA

TELKA SA jest rodzinną firmą o międzynarodowym zasięgu z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jest to firma z branży budowlanej. W jej ofercie znajdują się rusztowania ramowe oraz modułowe, przejezdne i schodnie. Ponadto, szalunki ścienne i stropowe oraz ogrodzenia tymczasowe. Rozbudowana oferta TELKA SA umożliwia wynajem lub zakup sprzętu wraz z transportem w wyznaczone miejsce. Dzięki doświadczonemu zespołowi doradców oraz monterów produkty dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klientów. Przez lata swej działalności firma ta zdobywała doświadczenie. Rozbudowywała ona ofertę kładąc duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowników – efektem jest posiadany przez produkty TELKA  SA certyfikat ISO 9001. Klienci firmy posiadają dostęp do wszystkich popularnych systemów rusztowań i szalunków, oraz akcesoriów firmowanych znakiem TELKA  “od ręki”. 

Cel kooperacji

Telka SA podjęła współpracę z Connector Germany. Celem tej kooperacji było wsparcie i koordynacja w procesie przygotowawczym do targów Bauma 2022. Działania te zostały podzielone na trzy etapy:

  • koordynacja przygotowania stanowiska targowego
  • umówienie spotkań biznesowych z potencjalnymi partnerami i kontrahentami na targach Bauma 2022
  • uczestnictwo w targach Bauma jako sprzedażowego i językowego wsparcia specjalistycznego.

Pierwszy Etap współpracy

Chcąc prawidłowo przeprowadzić naszego klienta przez kolejne etapy współpracy przeprowadziliśmy wywiad. W czasie jego trwania określiliśmy targowe cele biznesowe. Poznaliśmy wówczas firmy zewnętrzne, które działały przy tworzeniu stanowiska wystawienniczego. Na podstawie pozyskanych informacji Connector Germany mógł rozpocząć tworzenie harmonogramu zadań oraz koordynację przepływu informacji odnośnie kolejnych elementów tworzenia:

  • stanowiska wystawienniczego
  • komunikacji marki na targach Bauma 2022

Prowadząc harmonogram działań w oparciu o zalecenia organizatorów targów stworzyliśmy plan działań. Udostępniliśmy firmie TELKA SA plan, który wskazywał i określał na jakim etapie komunikacji /wykonania poszczególnych zadań są odpowiedzialne za nie osoby. Obrazował on również terminy realizacji i deadlinów dla każdego zadania. Na pierwszym etapie współpracy firma TELKA SA otrzymała wsparcie z zakresu komunikacji z organizatorami targów. Działanie te objęły również ich pośredników w procesie projektowania stanowiska wystawienniczego. Wdrożyliśmy również na internetowych platformach targowych niezbędne elementy promocyjne. 

Drugi etap współpracy

 Drugi etap współpracy polegał na stworzeniu odpowiednio dopasowanej oferty targowej i promocji jej wśród potencjalnych kontrahentów i partnerów biznesowych. W ramach działań tych korzystaliśmy z informacji pozyskanych w czasie rozmów mających określić cele biznesowe TELKA SA. Zgodnie z tym przedstawiliśmy osobom decyzyjnym bazę kontaktów, po akceptacji której rozpoczęliśmy proces umawiania spotkań. Polegał on na przedstawieniu dopasowanej oferty oraz zaplanowaniu spotkań z odpowiednimi przedstawicielami firm. W ramach koordynacji spotkań wprowadziliśmy wspólny kalendarz ułatwiający monitorowanie postępu prac oraz dostępności pracowników w czasie planowanych spotkań. Celem drugiego etapu było umówienie spotkań biznesowych z potencjalnymi partnerami i kontrahentami na targach. Etap ten zakończyliśmy na 3 tygodnie przed terminem Targów.

Trzeci etap współpracy polega na uczestnictwie reprezentanta firmy Connector Germany w spotkaniach biznesowych wspólnie z przedstawicielem TELKA SA. Koncentrujemy się tu na koordynacji i działaniu zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Dbając również o zgromadzenie niezbędnych informacji koniecznych do kontynuacji nawiązanych relacji biznesowych. Trzeci etap współpracy zakończymy w chwili przekazania dokumentacji. Podsumowuje ona całość pracy w postaci raportu końcowego oraz danych kontaktowych pozyskanych w czasie prowadzonych spotkań. 

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved