Innowacja w transporcie i logistyce – dofinansowanie

Niemiecki Federalny Urząd Ruchu Drogowego (BMDV) prowadzi działania mające na celu wspieranie innowacji technologicznych w transporcie i logistyce. W ramach tych proekologicznych działań istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na zakup floty na napędy alternatywne. 

Praktyczny test BAX

Zgodnie z działaniami prowadzonymi przez BMDV w ubiegłym miesiącu niemiecka firma zaprezentowała pojazd elektryczny, na którego zakup można otrzymać dofinansowanie. Prezentacji dokonano w ubiegłym miesiącu w czasie ogólnoniemieckich targów BAX Roadshow – przeprowadzono testu praktyczny z udziałem elektrycznej ciężarówki. Eksperyment ten udowadniał, że transport elektryczny jest możliwy bez uszczerbku dla ładowności i przydatności do codziennego użytku. A rozwiązanie to jest dla każdego kto planuje działać w branży transportowej bez hałasu i emisji dwutlenku do atmosfery.

Cechy ciężarówki BAX

BAX to 7,5-tonowa ciężarówka, która jest innowacyjnym rozwiązaniem dla transportu i logistyki – jej  zasięg ponad 200 kilometrów przy pełnym obciążeniu. Wśród cech tego pojazdu użytkownicy wymieniają: stała skrzynia ładunkowa, most przeładunkowy, oraz ładowność 3 ton (mieści 15 europalet). Twórcy pojazdu przystosowali go tak by bezproblemowo zintegrować go z cyfrowymi systemami zarządzania flotą i transportem. Zarówno kierowca, dyspozytor jak i menedżer floty mogą przeglądać w czasie rzeczywistym statusy pojazdu. Dzięki technologii szybkiego ładowania BAX 7.5 ładuje od 20 do 80 procent SoC w mniej niż 45 minut. 

Dofinansowanie BMDV

Aby osiągnąć federalne cele ochrony klimatu do 2030 r. napędy alternatywne powinny stanowić jedną trzecią przebiegu w drogowym ruchu towarowym. BMDV (Federalny Urząd Ruchu Drogowego) w ramach ogólnej koncepcji przyjaznych dla klimatu pojazdów użytkowych, umożliwia pozyskanie dofinansowania na ekologiczne pojazdy. W okresie od 2021 do 2024 roku na sfinansowanie zakupu pojazdów użytkowych przeznaczy 1,6 mld euro. Niesłabnące zainteresowanie wsparciem finansowym na zakup pojazdów niskoemisyjnych spowodowało, że BMDV wydłużyło czas składania wniosków do 24 sierpnia 2022 r.

W zakres dofinansowań wchodzą pojazdy użytkowe i specjalne z napędem elektrycznym:

  • akumulatorowe elektryczne,
  • hybrydowe elektryczne i ogniwa paliwowe
  • oraz ich infrastruktury paliwowej i ładowania.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved