Wybór konta firmowego dla GmbH w Niemczech

Zakładając spółkę GmbH w Niemczech przedsiębiorca zgodnie z prawem jest zobowiązany do założenia bankowego konta firmowego. Klienci Connector Germany najczęściej zakładają bankowe konta firmowe dla własnych GmbH w następujących bankach: Deutsche Bank AG, Commerzbank AG, Sparkasse oraz Penta Fintech GmbH. Dzisiejszy przewodnik po ofercie kont firmowych ułatwi decyzję wyboru banku. W przypadku wątpliwości Connector Germany jest do Państwa dyspozycji w koordynacji otwarcia firmowego konta bankowego.  

Bankowe konto firmowe dla GmbH – Deutsche Bank AG

Deutsche Bank AG umożliwia aktywację bankowego konta firmowego za pośrednictwem smartfonu w kilka minut. W ofercie znajdują się trzy różne konta. Dla jednoosobowych działalności – Business Basic od 12.90 euro miesięcznie w ramach którego otrzymuje się kartę debetową. Dodatkowo w ramach konta można korzystać z pomocy i porad ekspertów odnośnie możliwych rozwiązań finansowych i środków publicznych. 

Drugim kontem jest Business Classic, jego koszt zaczyna się od 19.90 euro miesięcznie. W ramach tej oferty otrzymuje się dwie karty debetowe, dostęp do usług bankowości elektronicznej oraz specjalistyczne know-how dedykowane branży klienta. 

Ostatnim jest konto bankowe Premium, którego cena za miesiąc wynosi od 34,90 euro. W jego ofercie znajdują się  dwie karty debetowe. Można utworzyć dodatkowe subkonto oraz zyskać dostęp do międzynarodowych usług finansowych i globalnej sieci Deutsche Bank AG.  Dodatkowo bank ten oferuje synchronizację z programami księgowymi typu  lexoffice, sevDesk.

Bankowe konto firmowe dla GmbH – Commerzbank AG

Podobnie jak w poprzednim banku Commerzbank AG oferuje swoim klientom trzy konta firmowe. Cena podstawowej wersji konta biznesowego wynosi zero euro przez 6 miesięcy. Po tym okresie miesięczne opłaty za prowadzenie są w wysokości 9,90 euro. Przy otwieraniu konta online otrzymuje się bonus w wysokości 100 euro. Z konta można dokonać 10 płatności elektronicznych, pozostałe usługi dokonywane są za opłatą. 

Natomiast nowozakładane firmy oraz te które mają niej niż 3 lata otrzymują od Commerzbank AG zniżkę na konto biznesowe Premium. W tym przypadku cena za miesiąc wynosi 14,90 euro a od , od 25. miesiąca 24,90 euro. W ramach tego konta można wykonać do 75 operacji elektronicznych oraz 10 wpłat/wypłat (gotówkowych) miesięcznie. Oferta Premium zawiera 1 kartę debetową, pozostałe usługi są dodatkowo płatne. Dla pozostałych firm oferta Premium jest analogiczna jednak jej koszt to 24.90 euro/mies. od początku otwarcia konta.

Bankowe konto firmowe dla GmbH – Sparkasse 

Konto dla klientów korporacyjnych banku Sparkasse oferowane jest w podstawowej cenie 9,95 euro za miesiąc. W tym przypadku wszystkie operacje poza stałymi zleceniami płatności (zleconymi za pomocą bankowości elektronicznej) są płatne. Bank ten oferuje wsparcie księgowości. W ramach posiadanych do konta kart debetowych istnieje możliwość otrzymywania elektronicznych wyciągów z podziałem na karty przypisane do pracowników. Na rachunku można aktywować kredyt w celu zwiększenia możliwości finansowych. 

Bankowe konto firmowe dla GmbH – Penta Fintech GmbH

Wśród wybieranych przez naszych klientów banków znajduje się fintech PENTA. Założenie może odbyć się online, ponieważ weryfikacja tożsamości klienta i jego firmy odbywa się za pomocą oprogramowania IDnow. PENTA oferuje swoim klientom 3 taryfy dla kont firmowych. Podstawowy rodzaj konta kosztuje 9 euro miesięcznie. Oferta ta zakłada 2 użytkowników i 2 karty. Umożliwia również bezpłatne przeprowadzenie 100 wychodzących transakcji SEPA i dwóch wypłat gotówki miesięcznie. Posiadacz konta może otworzyć dodatkowo jedno subkonto. W ramach standardu we wszystkich rodzajach kont jest obsługa oprogramowania lexoffice, firmy DATEV online.

Wersja komfort Bankowego konta firmowego w Penta Fintech GmbH obejmuje pięciu użytkowników, pięć kart do konta. Z konta tego można dokonać 300 wychodzących transakcji SEPA i otworzyć 4 subkonta. Miesięcznie bezpłatnie można dokonać 6 wypłat gotówkowych. Koszt tego konta firmowego to 19.90 euro miesięcznie.

Najbardziej rozbudowana wersja konta, kosztuje 49,90 euro miesięcznie. W jego zakresie przewidziany jest dostęp dla piętnastu użytkowników, którym można przypisać łącznie 15 kart. Do konta podstawowego można założyć 6 subkont i wykonać 600 wychodzących transakcji SEPA. Ponadto możliwych jest 9 wypłat gotówki.  

Wybór konta firmowego dla GmbH w Niemczech

Każda forma przedstawionych powyżej ofert posiada swoje zalety jak również wady. Przy wyborze banku należy pamiętać o swoich długoterminowych celach i dopasować konto do własnej działalności. Oferty ww. banków mogą ulec zmianie. Przedstawiony powyższy zbiór usług ma za zadanie wskazać możliwości jakie oferują bankowe konta firmowe dla GmbH w Niemczech. Connector Germany w trakcie otwierania spółek GmbH w Niemczech wspiera swoich klientów i koordynuje wybór optymalnego rachunku bankowego.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved