Ile trzeba zapłacić specjaliście w firmie transportowej w Niemczech?

Założenie spółki GmbH w Niemczech wiąże się nie tylko z wieloma profitami, ale także niesie ze sobą większe niż w Polsce koszty wynagrodzenia pracowników.

Do polskiego przedsiębiorcy, który zakłada spółkę w Niemczech, koszty zatrudnienia pracowników są oczywiste. Trzeba, a nawet warto je zaakceptować, żeby móc rozwijać swoją firmę poza granicami kraju i internacjonalizować przedsiębiorstwo.

Płace pracowników

Jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie w Niemczech kierowcy, musisz liczyć się z kosztem około 2600 euro.  Jest to oczywiście stawka średnia, która może różnić się w zależności od regionu, w którym operujesz. Warto jednak wiedzieć, że kierowcy chcą zarabiać więcej. Mówią o tym badania serwisu Birdiematch, według którego kierowcy chcieliby zarabiać ponad 2800 euro. Bez względu jednak na to, czy pensja będzie wynosić 2600 euro, czy o 200 euro więcej, jest to znacznie więcej niż średnia pensja kierowcy w Polsce. Z badań Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, polski kierowcy  zarabiają około 6300 zł brutto, czyli mniej więcej 1500 euro. 

Firma transportowa to nie tylko kierowcy. Zatrudnienie pracownika magazynu, to koszt około 2500 euro. Oznacza to, że  koszt zatrudnienia takiego pracownika zbliżony jest do kosztu kierowcy ciężarówki. 

Znacznie więcej zarabia dyspozytor. Jego wypłata w Niemczech to średnio ponad 3000 euro. W związku z odpowiedzialnością i wymaganym wykształceniem nie dziwi fakt, że pracownicy na tym stanowisku chcieliby zarabiać nawet ponad 3600 euro miesięcznie.

Stanowiska kierownicze

Największe koszty zatrudnienia wiążą się z posadami dyrektora i kierownika do spraw logistyki. W przypadku pierwszego z nich pensja może wynosić ponad 7500 euro, a drugiego około 4200 euro. Ich polscy koledzy na podobnych stanowiskach mogą liczyć na pensje w granicach 21 tysięcy i 12500 tysięcy złotych. 

Podsumowanie

Koszty pracy w Niemczech są wyższe niż w Polsce. To jest fakt, z którym trudno dyskutować. Zakładając jednak firmę za Odrą należy zakładać, że zyski w pełni pokryją stałe zobowiązania i pozwolą na dalsze inwestycje.

Przedsiębiorcy, którzy do tej pory zakładali z nami spółki w Niemczech, doskonale poradzili sobie w nowej rzeczywistości. Za sprawą naszych doradców, zaprzyjaźnionych kancelarii prawnych i banków oraz obsługi marketingowej można szybko odnaleźć się na rynku niemieckim i odnieść sukces finansowy. 

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved