Firma spedycyjna w Niemczech – gdzie ją założyć?

Wiele polskich firm transportowych rozważa założenie firmy lub oddziału w Niemczech. Na szybką decyzję wpływa bez wątpienia wprowadzenie tak zwanego pakietu mobilności. Jakimi kryteriami się kierować, a przede wszystkim, gdzie zlokalizować bazę, aby firma spedycyjna w Niemczech była opłacalna?

Wybór dobrej lokalizacji dla firmy spedycyjnej nie jest łatwy i dlatego trzeba go dobrze przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. W tym artykule przedstawimy kilka kryteriów, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję.

Klienci

Bez klientów nie będzie rozwoju firmy. Dlatego przede wszystkim na początku sprawdź, czy w lokalizacji, którą planujesz wybrać, są przyszli twoi potencjalni klienci, z którymi będziesz zawierał umowy. Z jakimi branżami chcesz współpracować? Czy są one szeroko obecne? Czy te branże w Niemczech mają jakieś szczególne wymagania i potrzeby, które będziesz musiał spełnić?

Poznanie swojego potencjalnego klienta już na etapie szukania lokalizacji dla działalności firmy transportowej w Niemczech, to bardzo ważny etap planowania. Pozwoli on dostosować ofertę i szybko odnaleźć się na nowym rynku.

Konkurencja

Tak, ona już jest na rynku i działa. Sprawdź z jakimi firmami będziesz konkurował oraz z jakimi ich atutami. Warto, żebyś poznał mocne strony twojej bezpośredniej konkurencji, bo być może będziesz w stanie zaproponować zupełnie coś innego. Coś, czego jeszcze w planowanej przez ciebie lokalizacji nikt nie oferuje. Przeanalizuj, jakich usług jest już w nadmiarze, a których całkowicie brakuje. Dzięki temu będziesz mógł spersonalizować swoją ofertę i być konkurencyjny już w momencie wejścia na rynek.

Czas

Dla wielu niemieckich klientów czas dotarcia towaru ma znaczenie pierwszorzędne. Planując więc lokalizację sprawdź, czy z takimi klientami będziesz współpracował. Możliwość dostarczenia towaru w ciągu 24 godzin dla wielu z nich jest już nie tylko usługą premium, ale standardem, z którego trzeba zdawać sobie sprawę.

Serwis

Działając na rynku transportowym w Niemczech musisz zapewnić sobie pełną niezawodność. Awarie pojazdów zdarzają się każdemu, ale nie może to wpłynąć na terminowość i jakość świadczonych przez ciebie usług. Sprawdź, czy w wybranej przez ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, które są w stanie szybko usunąć usterki. Warto też wiedzieć, czy w pobliżu są wypożyczalnie, które uratują twoją działalność w bardzo trudnej sytuacji, gdy twoja auta zostaną unieruchomione.

Koszty

Koszty działalności firmy spedycyjnej będą różnić się w zależności od lokalizacji. Musisz sprawdzić, ile będzie wynosiła opłata za postój twojej floty pojazdów na wynajmowanych miejscach parkingowych. Jeżeli myślisz o rozwoju firmy, sprawdź, jakie są ceny nieruchomości, którą mógłbyś kupić, aby prowadzić swoją działalność. Jeżeli potrzebujesz biura, jaka jest cena jego wynajęcia oraz koszty utrzymania pracownika. Te wszystkie koszty mają wpływ na rentowność podejmowanej przez ciebie inwestycji, dlatego warto przyjrzeć im się bardzo skrupulatnie.

Miejsce

Ostatnim kryterium, ale wcale nie najmniej ważnym, jest miejsce w którym będzie działała firma spedycyjna w Niemczech.Tak naprawdę od niego wszystko zależy. Szybkość odbioru towaru i dostarczenia go do odbiorcy, dostępność serwisu, pracowników, koszt ich zatrudnienia, miejsca na prowadzenia działalności, zależą do usytuowania bazy dla floty. Dobre miejsce na założenia działalności spedycyjnej w Niemczech to takie, które położone jest blisko autostrad lub/i węzłów komunikacyjnych.

Sieć autostrad w Niemczech jest bardzo duża, tylko trzeba pamiętać, że nie z każdego punku jesteś w stanie szybko dostarczyć każdy towar. Dlatego tak ważne jest poznanie swoich przyszłych klientów, ich specyfiki oraz otoczenia.

Podsumowanie

Istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę planując otworzenie firmy transportowej czy spedycyjnej w Niemczech. Przeanalizowanie ich pozwoli szybko i skutecznie rozwinąć działalność na niemieckim rynku. Miejsce prowadzenie działalności ma ogromne znaczenie, jednak trzeba wziąć pod uwagę także inne czynniki, o których pisaliśmy.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.
Connector Germany  nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane błędami w tekstach.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved