Projekty polskich firm w Niemczech – Ekoenergetyka. Sukces elektormobilności.

Polska ekspansja gospodarcza. Firma w Niemczech.

Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na ekspansję na zagraniczne rynki. 

W poprzednim artykule pisaliśmy o firmach, które osiągają sukcesy w Niemczech. Dostaliśmy od Was bardzo pozytywny feedback i zainteresowaliście się tymi firmami. Dlatego chcemy przedstawić Wam bliżej każdą z tych firm i projekty, które realizują w Niemczech. Dziś przyjrzymy się Ekoenergetyce. 

Jak się okazuje, aż 96% polskich przedsiębiorców, którzy otworzyli swoje biznesy za zachodnią granicą, uważa, że to była bardzo dobra decyzja. Jedną z firm, która odniosła sukces w Niemczech jest Ekoenergetyka. Firma posiada też swoją GmbH w Niemczech.

Berlin stawia na elektromobilność

Niemiecka stolica zmierza w stronę zeroemisyjnego miasta. Największe przedsiębiorstwo komunikacyjne w Berlinie postawiło sobie ambitny plan wymiany floty 1500 autobusów do 2030r. na elektryczne. Ekoenergetyka-Polska wesprze przedsięwzięcie swoim doświadczeniem i stworzy infrastrukturę do ich ładowania. Ekoenergetyka-Polska wygrała przetarg na dostawę do Berlina 130 stacji ładowania o mocy 150kW każda. To kolejne duże zlecenie w Niemczech, po projektach mi.in. w Hamburgu i Monachium. Pierwsze urządzenia trafią do klienta już w lutym 2020r. Nasze ładowarki będą wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, złącze CCS, a także czytnik zbliżeniowy RFID. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno kierowcom jak i obsłudze technicznej podczas podłączania zasilania do autobusów, stacje ładowania będą miały konstrukcję obudowy z ramieniem wychylnym do podawania przewodu CCS. Dzięki temu wyeliminujemy możliwość jakiejkolwiek kolizji z podjeżdżającymi autobusami. Co więcej, to rozwiązanie minimalizuje zużycie komponentów CCS w trakcie eksploatacji. Ponadto cała infrastruktura zostanie wyposażona w system diagnostyczny. Berlińskie BVG to nowoczesne przedsiębiorstwo usługowe, które dzięki innowacyjnym strategiom wychodzi naprzeciw wyzwaniom przyszłości. Ekoenergetyka-Polska współpracowała już w przeszłości z tym podmiotem. Firma zajmuje się eksploatacją sieci metra, tramwajów, autobusów i promów. Jednym z planów BVG jest całkowita wymiana floty autobusowej (ponad 1500 pojazdów) na elektryczne. Do 2021r. na ulice miasta ma wyjechać około 225 e-busów. Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła ponad 500 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy prawie 45.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech. Każdego dnia zainstalowane stacje ładowania, w trakcie ponad 1100 cykli ładowań dostarczają do baterii pojazdów ponad 30.000 kWh energii elektrycznej.

Megastacja dla Hamburga

Megastacja Ekoenergetyki-Polska o mocy 1,2 MW została dostarczona do Hamburga. Ekoenergetyka-Polska podpisała umowę z jednym z największych operatorów transportu publicznego w Niemczech – Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein. 8-letnia umowa ramowa przewiduje dostarczenie stacji ładowania autobusów elektrycznych o łącznej mocy ponad 7 MW. Wdrożenie infrastruktury ładowania to jeden z etapów ambitnego planu całkowitej elektryfikacji taboru w Hamburgu do 2030 r. Pierwszym krokiem realizacji tej umowy była produkcja stacji o mocy 1,2 MW. Następnie stacja zamknięta w betonowej obudowie ważąca prawie 30 ton została załadowana dźwigami i dostarczona specjalnym transportem gabarytowym do Hamburga. Tam po posadowieniu jej na fundamentach i pracach montażowych została podłączona do trafostacji. Na jej moc 1,2 MW składają się 4 bloki o mocy 300 kW, z których każdy może ładować 4 autobusy jednocześnie. Aby móc w tym samym czasie ładować 16 autobusów, konieczne było zainstalowanie i podłączenie specjalnie zaprojektowanych satelitek. Ten etap został już ukończony – 8 czerwonych dystrybutorów z logo Ekoenergetyki-Polska stoi już na placu zajezdni w Hamburgu. W 2019 Ekoenergetyka ukończyła kolejną wyjątkową realizację. Tym razem wyjątkową głównie z racji na jej moc i rozmiary. Pomyślnie przeszła testy stacja ładowania o mocy aż 1,2 MW!!! Ten kolos może ładować aż 16 autobusów elektrycznych jednocześnie! Jest to największa wyprodukowana stacja w historii firmy. Nie tylko moc tej ładowarki jest wyjątkowa, lecz także jej obudowa. Moc 1,2 MW została zamknięta w betonowym kontenerze, który został zrobiony specjalne zamówienie i waży niemal 25 000 kg. A po uzupełnieniu serca stacji ładowania kablami, stycznikami, modułami mocy jej waga wynosi prawie 30 000 kg.  Blok o mocy 1,2 MW jest podzielony na 4 moduły o mocy 300 kW. Do każdego z nich podłączone są 2 satelitki, z których każda ma dwa wyjścia ładowania. Oznacza to, że moc 300 kW może być rozdzielna pomiędzy 4 punkty ładowania i może zasilać 4 autobusy jednocześnie.   Inteligentny system zarządzania mocą   Infrastruktura posiada inteligentny system zarządzania, który pozwala maksymalnie wykorzystywać jej moc. Jeśli do stacji podłączone są dwa autobusy elektryczne, z modułu 300 kW przekazywane jest do każdego z nich 150 kW. Gdy ładowane są trzy pojazdy, dwa z nich zasilane są mocą 75 kW a jeden mocą 150 kW. W przypadku podłączenia 4 autobusów jednocześnie elektrycznych każdy z nich otrzymuje po 75 kW.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy! 
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved