Case Study – Ekspansji zagranicznej na przykładzie naszego klienta firmy ELPOLOGISTYKA

Jakie były główne cele Waszej firmy w kontekście internacjonalizacji produktów?

Celem głównym internacjonalizacji jest zwiększenie możliwości eksportowych naszej firmy na rynek Szwecja, Słowacja, Węgry, Niemcy, a co za tym idzie wzrost sprzedaży eksportowej w tych krajach. Wejście na zagraniczne rynki umożliwi nam pozyskanie nowych odbiorców produktów, co bezpośrednio przyczyni się do wzrostu sprzedaży produktów i zwiększenia przychodów spółki. Całość realizowanego przedsięwzięcia pozytywnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa oraz poprawę pozycji konkurencyjnej  na poziomie międzynarodowym. Dzięki rozszerzeniu eksportu na nowe rynki zagraniczne nastąpi zwiększenie rozpoznawalności marki Ellfix na arenie międzynarodowej. Opracowana strategia uwzględnia mechanizmy wprowadzenia produktów na docelowe rynki zagraniczne zgodnie ze specyfiką zidentyfikowanych silnych stron przedsiębiorstwa oraz przedmiotem jego działalności

Dlaczego wybraliście właśnie naszą firmę na partnera w procesie internacjonalizacji?

Firma Connector Germany została wyłoniona spośród wielu oferentów na podstawie złożonej oferty. Firmę tę wybraliśmy ze względu na jej doświadczenie, doskonałą komunikację, a także elastyczność i dostosowywanie się do naszych potrzeb. O wyborze zadecydowała także konkurencyjna cena. 

Opowiedz nam o swoich doświadczeniach podczas wyjazdów służbowych związanych z internacjonalizacją produktów, które zostały zorganizowane przez Connector Germany.

Doskonała organizacja wyjazdów zagranicznych. Firma Connector Germany organizowała dla nas spotkania z potencjalnymi odbiorcami na Misji Gospodarczej w Berlinie, Budapeszcie i Sztokholmie oraz na Targach budowlanych w Bratysławie i Monachium. Wyłaniała ich na podstawie analizy rynku danego kraju i profilu działalności, świadczyła także usługę tłumaczenia podczas wspomnianych spotkań. Organizowała transport do kraju docelowego, bilety lotnicze, parkingi. Rezerwowała hotele, stoiska targowe a nawet miejsca gdzie można było bardzo dobrze zjeść. Jednym słowem każdy wyjazd był zorganizowany w 100% i perfekcyjnie.

Jakie były najważniejsze wnioski z podróży biznesowych?

Kontakt z klientem zagranicznym a także możliwość poznania specyfiki danego kraju, priorytetów  budowlanych. Nawiązanie kontaktów zagranicznych. Wejście na zagraniczne rynki umożliwi nam pozyskanie nowych odbiorców produktów, co bezpośrednio przyczyni się do wzrostu sprzedaży produktów i zwiększenia przychodów spółki. Dzięki rozszerzeniu eksportu na nowe rynki zagraniczne nastąpi zwiększenie rozpoznawalności marki Ellfix na arenie międzynarodowej.

Jakie korzyści przyniosła firmie współpraca z Connector Germany?

Organizacja spotkań z potencjalnymi odbiorcami, analiza rynku danego kraju, tłumaczenia symultaniczne w trakcie spotkań, organizacja transportu do kraju docelowego, rezerwacje noclegów, posiłków a także, na ile czas pozwolił, zwiedzanie ciekawych miejsc w danym mieście.

Jakie wyzwania pojawiły się w procesie internacjonalizacji i jak udało się je przezwyciężyć?

Kontakt z klientem zagranicznym jest z pewnością największym wyzwaniem jakie napotkaliśmy w trakcie wyjazdów na Misje Gospodarcze i Targi Budowlane. Każdy kraj ma swoją specyfikę a także upodobania pod kątem stosowania materiałów budowlanych. Rozmowy w trakcie spotkań a także późniejszy kontakt z potencjalnymi odbiorcami pozwolił nam poznać tę specyfikę a także preferencje klientów zagranicznych.

Jakie są plany na przyszłość współpracy między naszymi firmami?

Jeśli tylko zaistnieje taka sytuacja, z cała pewnością wybierzemy firmę Connector Germany jako firmę współpracującą z nami

Jak oceniacie skuteczność przyjętej strategii internacjonalizacji?

Nawiązaliśmy kontakty handlowe z zagranicznymi kontrahentami, co bezpośrednio przyczyniło się do wzrostu sprzedaży produktów i zwiększenia przychodów spółki a także rozpoznawalności marki Ellfix na rynku zagranicznym.

W jaki sposób dostosowaliście swoje produkty/usługi do różnych kultur i rynków?

Wyroby budowlane produkuje się zgodnie z Europejską Oceną Techniczną bądź Normą Europejską zharmonizowaną. Wszystkie kraje w jakich byliśmy, wchodzą w skład Unii Europejskiej i obowiązują je te same wymagania. Z tego względu nie musieliśmy specjalnie dostosować się do innych wymagań. 

Jakie wyzwania napotkaliście w procesie internacjonalizacji, a jak udało się je przezwyciężyć?

Kontakt z klientem zagranicznym jest z pewnością największym wyzwaniem jakie napotkaliśmy w trakcie wyjazdów na Misje Gospodarcze i Targi Budowlane. Każdy kraj ma swoją specyfikę a także upodobania pod kątem stosowania materiałów budowlanych. Rozmowy w trakcie spotkań a także późniejszy kontakt z potencjalnymi odbiorcami pozwolił nam poznać tę specyfikę a także preferencje klientów zagranicznych.

Czy sądzicie, że była to inwestycja z długofalowymi korzyściami?

Dotychczasowa współpraca, jaką nawiązaliśmy z klientami zagranicznymi, świadczy o tym, iż będzie ona procesem długofalowym i przyniesie mierzalne korzyści 

W jaki sposób nasza firma wspierała Was w trakcie procesu internacjonalizacji?

Organizacja spotkań z potencjalnymi odbiorcami, analiza rynku danego kraju, tłumaczenia symultaniczne w trakcie spotkań, organizacja transportu do kraju docelowego, rezerwacje noclegów, posiłków a także, na ile czas pozwolił, zwiedzanie ciekawych miejsc w danym mieście. Wsparcie było profesjonalne, jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Connector Germany

Czy mają Państwo plany dotyczące dalszej ekspansji na nowe rynki? Jakie są to plany?

Jeśli tylko zaistnieje taka sytuacja, z cała pewnością wybierzemy firmę Connector Germany jako firmę współpracującą z nami

Jak oceniacie państwo współpracę z Connector Germany w skali od 1 do 10?

10

Czy są jakieś obszary, w których uważacie, że moglibyśmy się jeszcze poprawić?

Nie napotkaliśmy na obszary do poprawy.

DZIĘKUJEMY ZA ROZMOWĘ!!

Jeśli jesteś polskim przedsiębiorcą i rozważasz założenie spółki GmbH w Niemczech, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia firmy Connector Germany! Nasz doświadczony zespół pomoże Ci w każdym kroku procesu zakładania spółki, zapewniając kompleksową pomoc od konsultacji prawnych po rejestrację i administrację. Nie trać czasu na zbędne formalności – skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć swoją niemiecką przygodę biznesową!

Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved