Budowanie marki w mediach społecznościowych

Podejmując działania proeksportowe należy je wspierać odpowiednimi akcjami marketingowymi. Obecne budowanie marki odbywa się aktywnie w mediach społecznościowych. Dzięki platformie obsługi klienta Emplifi, która opublikowała analizę globalnych wydatków na media społecznościowe w drugim kwartale 2022 roku można zaobserwować główne kanały komunikacji z klientem.

Wydatki na reklamę w mediach społecznościowych 

Zgodnie z prowadzonymi przez Emplifi analizami firmy regularnie zwiększają wydatki na reklamę w mediach społecznościowych. W porównaniu do ubiegłego roku nastąpił wzrost inwestycji w marketing w mediach społecznościowych o 19 procent.  Dzięki regularnym – co kwartalnym badaniom ukazała się tendencja, która wskazuje na realną moc tego typu reklamy. W raporcie analizie poddano współczynnik klikalności (liczba rzeczywistych kliknięć w reklamy w mediach społecznościowych) i jego cenę. Koszt kliknięcia w reklamę, czyli wejścia w interakcję z produktem utrzymuje się na stałej pozycji i wynosi średnio 20 centów amerykańskich. Natomiast wskaźnik klikalności obniża się od pierwszego kwartału 2022 roku. Jednak nie obniża to skuteczności reklamy ponieważ interakcja klient – produkt  pozostała stabilna. 

Wskaźnik interakcji w mediach społecznościowych 

Każdy kanał z gamy mediów społecznościowych posiada własny target i rządzi się swoimi zasadami wśród odbiorców. Z tego powodu w czasie analizy rynku oraz budowania planu marketingowego należy dobrze poznać swoich odbiorców w celu dostosowania do nich ścieżki i sposobu komunikacji. Przydatnym wskazówkami są również informacje publikowane w zakresie wskaźnika interakcji. Wśród kanałów mediów społecznościowych Instagram wykazuje znacznie wyższy wskaźnik interakcji w porównaniu do pozostałych. Wysoką interakcją cieszą się reklamy napojów i alkoholu kolejną dobrze funkcjonującą jest  Branża oprogramowania. Z kolei reklamy e-commerce i retail odczuwają spadek, podobnie jak sektor telekomunikacyjny.

Facebook w corocznym porównaniu wskazuje na 15-procentowy spadek współczynnika interakcji. Stabilne interakcje na Facebooku utrzymują reklamy z branży zakwaterowania, natomiast obszary e-commerce, handel detaliczny i moda odnotowują spadki.  TikTok posiada zbliżony do Instagrama wskaźnik interakcji jednak wśród 330 przeanalizowanych firm do celów marketingowych znacznie częściej używają Instagram

Komunikacja z odbiorcą w mediach społecznościowych

Dobra komunikacja to klucz do sukcesu marki. Znając przestrzeń w której nasi klienci są aktywni możemy stworzyć z nimi więź. Umożliwi nam to pozyskanie, utrzymanie i  rozwijanie relacji z klientem. Marki z branży urody, żywności oraz domu cieszą się szczególnie dobrymi wskaźnikami odpowiedzi. Wskaźnik odpowiedzi zanotował spadek na kanałach Instagram i Facebook, natomiast na Twitterze wskaźnik odpowiedzi ustabilizował się w porównaniu z poprzednim rokiem.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved