Internacjonalizacja przedsiębiorstwa z branży odzieżowej

Działania mające na celu internacjonalizację przedsiębiorstwa z branży odzieżowej, jej produktów oraz usług powinny być poprzedzone weryfikacją lub budową nowego modelu biznesowego. Stworzenie kompletnej wizji produktu lub usług przeznaczonych do działań eksportowych muszą zostać wsparte działaniami marketingowymi. Aby podejmowane kroki były skuteczne ich podstawą musi być dogłębna analiza rynku docelowego. 

Analiza rynku 

Analiza rynku branży odzieżowej ujawnia ogólne tendencje panujące w branży na świecie. Podejmując się analizy rynku docelowego można dostrzec specyfikę lokalnych odbiorców produktów /usług oraz ich producentów. Przykładem może być firma, która oprócz odbiorców własnego produktu chciałaby również dokonać internacjonalizacji własnych usług produkcyjnych. W takim przypadku poza analizą produktu z perspektywy odbiorcy należy podjąć się analizy producentów na rynku docelowym. Dla firmy podejmującej działania proeksportowe istotnym będzie poznanie oczekiwań produktowych potencjalnych klientów. Na podstawie jakich cech produktu podejmują oni decyzję o jego zakupie. Z jakich źródeł czerpią wiedzę o produktach oraz gdzie dokonują zakupy. Natomiast chcąc sprzedawać swoje usługi produkcyjne należy zapoznać się z realiami produkcyjnymi panującymi na rynku docelowym. Poznać podstawowe zmienne typu ceny, czas dostawy czy oczekiwania względem usługi produkcyjnej.

Pozyskanie kontrahenta i partnera biznesowego 

Znając i dostosowując własny produkt do oczekiwań rynku docelowego należy podjąć kroki w celu pozyskania kontrahenta lub partnera biznesowego. Dobrą praktyką jest udział w targach branżowych w tym przypadku modowych. Udział w targ daje szansę do nawiązania współpracy z kontrahentami działającymi na interesującym nas rynku. Niezależnie od formy jaką przyjmiemy tj. przedstawienia własnej działalności jako wystawca czy odwiedzający. Connector Germany wspiera swoich klientów w organizacji wyjazdu na wydarzenia branżowe w roli wystawców. Specjalizujemy się również w organizacji spotkań biznesowych w czasie targów, bez konieczności posiadania własnego stanowiska na nich.

Copenhagen International Fashion Fair – targi branży odzieżowej 

Ciekawym przykładem targów branży odzieżowej są organizowane w Danii Copenhagen International Fashion Fair. Są to najdłużej działające targi w północnej Europie. Odbywają się co dwa lata. Organizatorzy rozwinęli koncepcję targów tworząc tym samym jedną z  najbardziej dynamicznych i innowacyjnych platform sprzedaży dla branży modowej. CIFF to międzynarodowe centrum mody, które umożliwia śledzenie aktualnych trendów. Dla firm planujących działania proeksportowe w krajach skandynawskich jest to obowiązkowy punkt na mapie rozwoju własnej firmy z branży odzieżowej. Salony CIFF zlokalizowane są na 20 000 m2, które są otwarte dla kupców oraz zwiedzających czasie trwania targów. Przestrzenie wystawiennicze zajmują dwa piętra Bella Center. Przez cały rok jest to dom dla niemal 500 marek odzieży męskiej, damskiej, obuwniczej i bielizny. 

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved