Zrealizowaliśmy ponad 180 projektów związanych z ekspansją zagraniczną w 14 krajach!
Rekomendacje








Connector Germany w mediach
Eventy sprzedażowe w Europie
Obsługa i organizacja targów w Europie
Ponad 180 zrealizowanych projektów
Chciałbyś profesjonalnie przeprowadzić wydarzenie i trafić do grona wyselekcjonowanych odbiorców w Niemczech lub Europie? Zorganizujemy i przeprowadzimy takie wydarzenie od A do Z.
Galeria














Łączymy polskie firmy z niemieckimi i nie tylko
W ramach projektu „Power up your business in Małopolska 2” do Krakowa zostały zaproszone niemieckie firmy z sektora MŚP. Celem był „matchmaking” dla firm niemieckich i polskich. Firmy te reprezentowały branże produkcyjną, spożywczą, informatyczną i e – commerce.
W Krakowie została zorganizowana misja gospodarcza polsko – niemiecka, którą miałam przyjemność współtworzyć. Celem było pokazanie potencjału wejścia na rynek i możliwości współpracy polsko – niemieckiej.
Uczestnicy otrzymali odpowiedzi m.in. na następujące pytania: Jakie są perspektywy i możliwości dla niemieckich i polskich firm w sąsiednim kraju? Co czyni lokalizację biznesową wokół Krakowa wyjątkową? Jakie doświadczenia mają przedsiębiorcy z biznesem w Polsce i w Niemczech?
Spotkanie wzbogaciła giełda kontaktów B2B przedsiębiorców z Niemiec z przedsiębiorcami z Małopolski oraz spotkanie networkingowe w formie kolacji biznesowej. 3 dnia odbyła się wizyta w firmach, instytucjach i parkach technologicznych.
Niemcy są jednym z największych zagranicznych partnerów handlowych i inwestorów zagranicznych w Polsce. Szczególnie dla wielu firm mających bezpośrednie sąsiedztwo województwa małopolskiego wymiana z polskimi partnerami była bardzo atrakcyjna.
Na liście pięciu najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych w ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce z wolumenem 1,212 mld euro (604 mln euro importu, 608 mln euro eksportu) i zepchnęła Holandię, lidera roku 2016, na drugie miejsce.
Po stronie polskiej rośnie popyt na import, zwłaszcza na wyroby gotowe, ale także na półprodukty, zwłaszcza żelazo i stal oraz inne metale.


Roadshow
start your Business in Germany
Zapraszamy na cykl wydarzeń, które w 5 blokach tematycznych nauczą Cię jak sprawnie wejść na rynek niemiecki. Poznasz tajniki administracyjno – prawne jak i sprzedażowe oraz jakie można pozyskać dofinansowanie.
Studenci z uczelni z Drezna odwiedzili zielonogórskie firmy informatyczne
Z chęcią wspieramy projekty biznesu i nauki. Studenci Informatyki gospodarczej ostatniego roku z Berufsakademie Dresden (Business Informatics, Wirtschaftsinformatik) odwiedzili w marcu zielonogórską firmę informatyczną PSC Transition Technologies, która jest firmą należącą do Grupy Kapitałowej Transition Technologies – polskiego holdingu informatycznego. Jako spółka-córka specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań IT dla przemysłu. Aktywnie działa w takich obszarach jak: Rozszerzona Rzeczywistość (AR), Connected Product Lifecycle Management, Internet Rzeczy (IoT) czy Outsourcing, dzięki którym pomaga zagranicznym oraz polskim klientom realizować koncepcję Przemysłu 4.0.Studenci z Drezna poznali rownież koncept elektromobilności miasta Zielona Góra, dzięki uprzejmości zielonogórskiego MZK na przykładzie ładowarki pantografowej na ul. Wyspiańskiego. Mieli okazję porównać rozwój technologii w Polsce i Niemczech. Program wizyty wzbogacony został o aspekty kulturowe. Odwiedzili oni winnice Miłosz i poznali zielonogórskie tradycje produkcji wina, jak również odbył się spacer po starówce i okolicach palmiarni.
“Przyjeżdżamy do Zielonej Góry, ponieważ mamy tam osobę kontaktową – Jolantę Żukowską, która nam bardzo pomogła w wyborze programu i spotkań z firmami. Słyszeliśmy także, że w Zielonej Górze jest wiele innowacyjnych firm. Zaciekawił nas także koncept elektromobilności dla miasta Zielona Góra. I oczywiście Zielona Góra nie jest tak daleko od naszej lokalizacji w Dreźnie” – mówi Ágnes Oszuszky, SYSTEMA, Berufsakademie Dresden.
Tak uczelnia z Drezna wspomina pobyt w Zielonej Górze.

