Działania proeksportowe na rzecz internacjonalizacji przedsiębiorstwa.

W celu przeprowadzenia skutecznej internacjonalizacji przedsiębiorstwa z wachlarza działań proeksportowych przedsiębiorcy mogą wybierać różne metody promowania przedsiębiorstwa. Wśród metod wykorzystywanych w celu pozyskania nowych klientów, partnerów biznesowych czy poszerzenia dobrych praktykach biznesowych przedsiębiorcy biorą udział zarówno w misjach gospodarczych, spotkaniach B2B oraz wyjazdach studyjnych. 

Specyfika spotkań B2B, wyjazdów studyjnych oraz misji gospodarczych. 

Spotkania B2B

Międzynarodowe spotkania business to business organizowane są w formie bezpośrednich spotkań firm o dopasowanym do siebie profilu. Umożliwia to szybkie i skuteczne wyszukiwanie partnerów biznesowych. Uczestnicy spotkań B2B otrzymują możliwość wykreowania swojego wizerunku oraz wymiany informacji. Istotnym aspektem dla uczestników jest możliwość pozyskania nowych kontrahentów oraz budowania długofalowych relacji biznesowych z instytucjami otoczenia biznesowego.

Wyjazdy studyjne 

Wyjazdy studyjne zawierają w sobie element edukacyjny. Kilkudniowe spotkania w sprzyjających okolicznościach biznesu, kultury i sztuki mają inspirować, pobudzać wyobraźnię i jednocześnie napędzać do twardego, biznesowego działania. Zastosowanie zmiany środowiska, spotkanie przedsiębiorców z innych krajów oraz zmiana otoczenia sprzyja wymianie myśli i spostrzeżeń oraz wpływa na widzenie swojej branżowej rzeczywistości. Wyjazd studyjny, to  początek współpracy z zagranicznymi firmami oraz pomoc w internacjonalizacji firmy.

Misja gospodarcza

Misja gospodarcza jest zorganizowanym wyjazdem służbowym dla konkretnej firmy lub grupy firm, których celem jest poznanie obyczajów handlowych innych krajów. Najczęściej są one inicjowane przez jednostki administracji państwowej. Poznanie przez uczestników misji otoczenia kulturowo-biznesowego potencjalnych kontrahentów wpływa pozytywnie na podejmowanie przyszłych decyzji proeksportowych reprezentowanych przez nich firm. Uczestnictwo w misji gospodarczej poza spotkaniami z potencjalnymi, uprzednio dobranymi, kontrahentami często obejmuje udział w targach branżowych w roli zwiedzających. Działanie takie pozwala poznać standardy, formy prezentacji oraz sposób komunikowania marki i jej usług lub produktów na danym rynku docelowym. 

Jak przygotować się do spotkań B2B, wyjazdów studyjnych oraz misji gospodarczych?

Przygotowanie do spotkań B2B, wyjazdów studyjnych oraz misji gospodarczych zawsze należy poprzedzić wyrażeniem czytelnego celu biznesowego. To od celu naszego udziału będziemy dopasowywać kolejne elementy przygotowań przedsiębiorstwa. Analiza własnego działania (analiza SWOT) wyznaczenie mocnych i słabych stron działalności lub jej otoczenia biznesowego ułatwi rozmowę z potencjalnymi kontrahentami. Zapewni ona poczucie pewności i umiejętność udzielenia odpowiedzi na każde pytanie. Zbudowanie czytelnej i atrakcyjnej oferty, zachęcającej do wejścia w dialog. Dopasowanie, wybór i poprawne skojarzenie kontrahentów/ partnerów w procesie umawiania spotkań, usprawnia ich przebieg oraz zwiększa szansę podjęcia współpracy. Również poznanie instytucji wspierających ekspansję w krajach docelowych umożliwi dotarcie do grupy docelowej uczestników działań proeksportowych. 

Jak zorganizować spotkania B2B, wyjazdy studyjne oraz misje gospodarcze?

Wybór kierunku internacjonalizacji, analiza rynku powinna poprzedzać podjęcie działań proeksportowych. Poznanie kultury, dostosowanie formy przekazu oferty, zapewnienie komfortu komunikacji obejmuje przygotowanie do wdrożenia działalności w kolejne etapy internacjonalizacji. Istotnym jest również wyznaczenie kolejnych celów i umiejscowienie w czasie działań oraz drogi ich osiągnięcia. Decydując się na udział w spotkaniach biznesowych należy dokonać wyboru firm oraz instytucji otoczenia biznesu z rynku docelowego. Zadbać o prawidłowy przebieg spotkań, płynność komunikacji. Również miejsce spotkań oraz oprawa towarzysząca planowanym działaniom nie może zostać pozostawiona przypadkowi. 

W celu organizacji spotkań B2B, wyjazdów studyjnych oraz misji gospodarczych najlepiej podjąć współpracę z firmą posiadającą w ofercie organizację działań proeksportowych. Działania te powinny być poparte są doświadczeniem oraz rekomendowane przez firmy, które skorzystały z wachlarza usług proeksportowych. Connector Germany jako specjalista z zakresu internacjonalizacji przedsiębiorstw oferuje wsparcie przedsiębiorców od momentu podjęcia decyzji o ekspansji na nowe rynki do chwili osiągnięcia celu.  

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy!
Zadzwoń: +48 791 091 229

Wszystkie informacje publikowane na naszej stronie są pisane i sprawdzane przez ekspertów z najwyższą starannością. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności, ponieważ prawa i przepisy podlegają ciągłym zmianom. Z tego powodu zawsze konsultuj się ze specjalistą w konkretnym przypadku.

Obserwuj nas

© 2020 All Rights Reserved